وزیر دفاع ترامپ بر کنار می شود؟

کدخبر: 360158
اقتصاد نیوز : اختلافات میان ترامپ و وزیر دفاعش از زمان اعتراض ها در آمریکا پس از قتل «جورج فلوید»شهروند سیاه پوست آمریکایی شدت گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، برخی منابع در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفتند که وی از عملکرد«مارک اسپر» وزیر دفاع خود ناراضی است و قصد دارد «روبرت ویلکی» وزیر امور کهنه سربازان را جایگزین او کند.

بنابر گزارش ان بی سی، سه مسئول بلندپایه در دولت آمریکا گفتند که ترامپ به این نتیجه رسیده است که ضرورت دارد اسپر از مقامش به عنوان وزیر دفاع برکنار شود و ماه پیش در کاخ سفید این مساله را با ویلکی به طور مستقیم مورد بررسی قرار داد.

این منابع تأکید کردند که رایزنی ترامپ با ویلکی به امکان تعیین ویلکی به عنوان سرپرست وزارت دفاع(پنتاگون) بلافاصله پس از برکناری اسپر پرداخته است با وجود این انجام تغییرات در فرماندهی پنتاگون قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سوم نوامبر آینده، کمی بعید به نظر می رسد.

این در حالی است که خبرگزاری بلومبرگ در اوایل ماه آگوست پیش گزارش داد که ترامپ در حال بررسی امکان برکناری اسپر از مقامش به عنوان وزیر دفاع در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری است. همچنین فرمانده پنتاگون به افراد نزدیک خود اطلاع داده است که بدون در نظر گرفتن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آینده وی قصد دارد از مقام خود استعفا دهد.

در ماه ژوئن نیز ان بی سی گزارش داد که ترامپ احتمال برکناری اسپر را به شکل فوری به دلیل اختلافات بزرگ بین آنها درباره اعتراض هایی که پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی به وقوع پیوست، بررسی کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما