کدخبر: ۳۶۰۲۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برگزاری جشن غلبه بر کرونا و تقدیر از قهرمانان در چین

اقتصاد نیوز : رهبران چین امروز (سه شنبه) مراسم جشن پیروزی بر شیوع کروناویروس در کشورشان را برگزار کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رهبران چین در حالی مراسم جشن غلبه بر کروناویروس را برگزار کردند که همچنان کشورهای مختلفی در سراسر جهان درگیر این همه‌گیری هستند.

فضای شادکامی و پیروزی در حالی در پکن حکمفرماست که نگرانی‌ها در مورد شیوع مجدد کروناویروس و بیماری کووید-۱۹ در اروپا افزایش یافته است به گونه ای که در فرانسه محدودیت‌های کرونایی با جدیت بیشتری اعمال شده، موارد ابتلا در انگلیس بالا رفته و فعالیت مدارس در این منطقه طی روزهای اخیر آغاز شده است.

اما در چین کروناویروس از طریق مجموعه ای از اقدامات همچون اعمال قرنطینه و محدودیت در انجام سفرها که اوایل سال جاری به کار گرفته شده از بین رفت.

رئیس جمهوری چین حین تقدیر از متخصصان پزشکی کشورش گفت: کشور از یک آزمون تاریخی و غیرعادی عبور کرده است و ما به سرعت توانستیم در مبارزه مردم با کروناویروس به موفقیت دست پیدا کنیم.

به گزارش روزنامه دیلی میل، وی افزود: ما جهان را در بهبود وضعیت اقتصادی و مقابله با بیماری کووید-۱۹ هدایت و رهبری می‌کنیم.

چین در این مراسم به طور رسمی از شخصیت‌هایی که در مقابله با همه گیری کرونا سهم بزرگ و برجسته ای ادا کردند، تمجید کرد و "شی جین پینگ" رئیس جمهوری این کشور، شخصا به این افراد نشان‌های افتخار ملی اعطا کرد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند