حمله مسکو به برلین/اتهامات آلمان باطل است

کدخبر: 360523
اقتصاد نیوز : مسکو امروز، چهارشنبه دولت آلمان را مسؤول سوءاستفاده از مساله مسمومیت الکسی ناوالنی با هدف تحقق اهداف سیاسی دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا: به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: به گزا آندریاس فون‌ژیر، سفیر آلمان در مسکو اعتراض قاطع خود را نسبت به اتهامات باطل دولت فدرال آلمان و هشدارهای نهایی در حق روسیه در خصوص پرونده ناوالنی، چهره اپوزیسیون روسیه اعلام می‌داریم.

این وزارتخانه افزود: برلین از این مساله به بهانه خدشه دار کردن وجهه روسیه در جامعه جهانی سوء استفاده می‌کند.

وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: وضعیت درباره پرونده ناوالنی وضعیت هیستریک است و ما از آلمان مجددا خواستیم به طور مفصل به درخواست رسمی دادستانی کل روسیه در ۲۷ اوت پاسخ دهد که شامل تحویل مواد بیولوژیکی و نتایج آزمایش‌هاست تا کارشناسان روس به طور کامل آن را بررسی کنند.

این وزارتخانه افزود: به سفیر آلمان تاکید کردیم مخالفت برلین برای تحویل این مواد کارشکنی از جانب دولت این کشور در روشن شدن واقعیت در چارچوب تحقیقات واقع‌گرایانه است. گام‌های قبلی و آتی برلین در قبال مساله ناوالنی اقدامی تحریک‌آمیز علیه روسیه است که عواقبی در روابط دو کشور و پیچیده کردن وضعیت بین‌الملی خواهد داشت.

این وزارتخانه هشدار داد، دولت آلمان و هم‌پیمانانش در ناتو و اتحادیه اروپا کاملا مسؤول عواقب این سیاست‌ها هستند.

 

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما