تهرانی ها مراقب باشند/احتمال وزش باد شدید

کدخبر: 360529
اقتصاد نیوز : کارشناس هواشناسی گفت: فردا در ساعات بعد از ظهر شاهد افزایش ابر و وزش باد شدید در برخی استان‌ها از جمله تهران خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگله خبرنگاران جوان: صادق ضیائیان با بیان اینکه امشب در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل، شاهد بارش باران هستیم گفت: پنجشنبه و جمعه برای دامنه‌های البرز به ویژه در استان‌های مازندران، گلستان، سمنان و شرق تهران، افزایش ابر، بارش پراکنده همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد:طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر در غرب هرمزگان، جنوب و غرب کرمان، دامنه‌های شرقی زاگرس در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان و لرستان، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

ضیائیان یادآور شد: روز‌های شنبه و یکشنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی، ابرناکی و بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در روز‌های آینده در نوار شرقی کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود که از فردا تا روز یکشنبه وزش باد به ویژه در منطقه زابل افزایش خواهد یافت و پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

او همچنین درباره وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: هوای تهران فردا صبح صاف تا کمی ابری  خواهد بود و در ساعات بعد از ظهر شاهد افزایش ابر و  وزش باد شدید خواهیم بود.

ضیائیان بیان کرد: امروز و فردا از میزان دمای هوای تهران کاسته می شود و حداکثر دمای هوا به ۳۳ و ۳۲ درجه خواهد رسید.

طبق اعلام سازمان هواشناسی فردا رگبار و رعدوبرق و وزش شدید باد در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان‌های شمالی و رضوی پیش بینی می‌شود و در آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل هم شاهد بارش باران و وزش باد خواهیم بود. وزش باد شدید همراه با گردو خاک در نوار شرقی کشور به‌ ویژه زابل پدیده غالب است. دمای هوا در نوار شمالی کشور ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما