واکسن کرونا فقط در این دو کشور مسلمان تولید می شود

کدخبر: 360536
اقتصادنیوز : رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور در خاورمیانه نام برد که قابلیت تولید عمده واکسن ها را دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سید محسن زهرایی، با اشاره به جایگاه علمی و پزشکی ایران در منطقه و جهان، گفت: تنها دو کشور مسلمان ایران و اندونزی در جهان قادر به تولید واکسن هستند.

وی با عنوان این مطلب که ایران تنها کشور در خاورمیانه است که قابلیت تولید عمده واکسن ها را دارد، افزود: عمده واکسن هایی که در برنامه واکسیناسیون کشوری قرار دارند، تولید داخل هستند.

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، تاکید کرد: همین توانمندی در تولید عمده واکسن ها، باعث شده تا امکان تولید واکسن آنفلوانزا و کووید ۱۹ نیز در کشور فراهم شود.

زهرایی در خصوص تازه ترین نتایج تولید واکسن کرونا در جهان و کشورمان، گفت: تولید واکسن فرایند پیچیده ای دارد و نیازمند مطالعات بالینی متعددی است تا به مرحله تولید برسد.

وی ادامه داد: گاهی ممکن است بشنویم کشوری مدعی تولید واکسن کرونا شده است که باید نتایج آن ثابت شود. اینگونه نیست که ادعایی مطرح کنیم، بعد نتوانیم اثرگذاری واکسن را نشان دهیم. بنابراین، برای تولید واکسن کووید ۱۹، لازم است که زمان بیشتری صرف شود.

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، افزود: همین وضعیت در کشور ما وجود دارد و چند شرکت دانش بنیان و مراکز دانشگاهی مشغول کار بر روی تولید این واکسن هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما