اظهار نظر وزیر دفاع انگلیس درباره گفت‌وگو با ایران

کدخبر: 360964
اقتصاد نیوز : وزیر دفاع انگلیس با تاکید بر پایبندی کشورش به برجام گفت که گفت‌وگو با ایران بهترین راه برای تضمین امنیت منطقه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بن والس، وزیر دفاع انگلیس در گفت‌وگو با شبکه قطری الجزیره تاکید کرد که کشورش در ائتلاف آمریکا در منطقه برای مقابله با ایران که قرار است اسرائیل و امارات نیز به آن بپیوندند، مشارکت خواهد کرد .

وی با بیان این که و هدف انگلیس از این اقدام این است که پیام روشنی به ایران بفرستد مبنی بر اینکه رفتارش در منطقه غیرقابل قبول است و باید آن را تغییر دهد، مدعی شد که این مساله به سود خود ایران، منطقه و تجارت جهانی از طریق تنگه هرمز خواهد بود.

وی همچنین ادعا کرد که ایران می خواهد از نفوذ خود در منطقه بهره برداری منفی بکند وافزود:  اما کشور انگلیس بر این باور است که گفت وگو با ایران بهترین راه برای تضمین ثبات منطقه و بازگرداندن ایران به راه درست و همچنین پیشرفت ایران است.

در حالی که مقامات ایران همواره بر صلح آمیودن برنامه هسته‌ای کشورمان تاکید داشته و تصریح دارند که سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ایران هیچ جایی نداشته و نخواهد داشت،  وزیر دفاع انگلیس در ادامه این گفت‌وگو افزود: انگلیس به برجام پایبند است و این توافق بهترین وسیله برای تضمین عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای است و گفت که علیرغم خروج واشنگتن از برجام تهران باید به بندهای این توافق پایبند باشد و خروج آمریکا  به معنای لغو توافق نیست.

درخواست بن والس برای بازگشت ایران به تمامی تعهدات برجام در حالی است که ایران در پی بی تعهدی کشورهای اروپایی نسبت به برجام گام‌هایی را برای کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت.

تیتر یک
  • معامله گران سکه سودگیری کردند

    اقتصادنیوز: امرروز یک شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ دلار به راحتی از خط مقاومتی مهم ۲۳ هزار تومانی عبور کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما