کدخبر: ۳۶۱۱۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سکه ترمز برید/ افزایش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

اقتصادنیوز : نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: سکه طرح جدید نسبت به روز گذشته افزایش ۳۰۰ هزار تومانی داشت که علت افزایش قیمت آن افزایش نرخ ارز بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا،‌ محمد کشتی‌آرای درباره ادامه افزایش قیمت سکه اظهار داشت: امروز هر سکه تمام طرح جدید 12 میلیون و 655 هزار تومان، سکه طرح قدیم 11 میلیون و 800 هزار تومان، نیم سکه 6 میلیون و 450 هزار تومان و ربع سکه 3 میلیون و 650 هزار تومان معامله شد.

کشتی آرای

وی ادامه داد: سکه طرح جدید نسبت به روز گذشته افزایش 300 هزار تومانی داشت که علت افزایش قیمت آن افزایش نرخ ارز بود.

  نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر افزود: همچنین قیمت هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 196 هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و 950 هزار تومان  است.

کشتی‌آرای همچنین درباره فروش طلا با عیار کمتر به طلای 18 عیار در بازار گفت: دو راه شناسایی طلای 18 عیار وجود دارد اول اینکه حتما باید در فاکتور رسمی عیار قید شود و دوم عدد 750 در آن طلا حک شده باشد.

وی درباره پیگیری‌ها از فروش طلاهای با عیار کمتر به جای طلای 18 عیار اظهار داشت: اگر فروش طلای جعلی یا با عیار کم رواج پیدا کرده، مقصر آن مردم است چراکه این مردم هستند باید طلا را از غرفه‌های دارای جواز کسب خریداری کنند. اگر فروشنده جواز کسب داشته باشد با تغییر مکان و نام و برند آن مغازه هم این شکایت‌ها قابل پیگیری خواهد بود.     

این مطلب برایم مفید است
100 نفر این پست را پسندیده اند