کدخبر: ۳۶۱۱۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چین کدام کشور را عامل اصلی اغتشاشات منطقه‌ای دانست؟

اقتصاد نیوز : وزارت دفاع چین، گزارش پنتاگون درباره ساختار دفاعی-نظامی خود را تحریف ناشایست حقایق توصیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دویچه وله نوشت، وزارت دفاع چین از گزارش اخیر پنتاگون در خصوص جاه طلبی‌های نظامی این کشور انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت دفاع چین روز یکشنبه طی بیانیه‌ای از آمریکا به عنوان بزرگترین تهدید علیه نظم و صلح جهانی یاد کرد.

در این بیانیه، گزارش وزارت دفاع آمریکا "تحریف ناشایست" و "تهمت" در مورد سیاست نظامی چین توصیف شده است.

در بیانیه وزارت دفاع چین به نقل از سرهنگ وو کیان آمده است: شواهد سالیان متمادی نشان می‌دهد که این ایالات متحده است که عامل اصلی اغتشاشات منطقه ای، ناقض نظم بین المللی و از بین برنده صلح جهانی است.

 این بیانیه با تاکید بر رویکرد نظامی‌گری آمریکا در گوشه و کنار دنیا می‌افزاید: عملیات آمریکا در عراق، سوریه، لیبی و سایر کشور‌ها طی دو دهه گذشته منجر به کشته شدن بیش از ۸۰۰ هزار نفر و آواره شدن میلیون‌ها نفر شده است.

وزارت خارجه چین یادآور شد آمریکا به جای تامل در اقدامات خود، با انتشار به اصطلاح گزارشی، اظهارنظر‌های نادرست درباره ساختار نظامی و دفاعی معمول چین ارائه می‌کند.

سرهنگ وو کیان در این بیانیه از آمریکا خواست تا با اتخاذ رویکرد منطقی، ساختار دفاعی و نظامی چین را مدنظر قرار دهد و از انتشار اظهارات و گزارش‌های غلط امتناع کند.

وزارت دفاع آمریکا در اول سپتامبر با انتشار گزارشی درباره نوسازی نظامی چین هشدار داد. پنتاگون مدعی شد در صورت عدم رسیدگی به این مسئله، پیامد‌های جدی متوجه منافع ملی آمریکا و امنیت نظم مبتنی بر قوانین بین المللی خواهد بود.

پنتاگون در این گزارشِ بیش از ۱۵۰ صفحه ای، راهبرد چین در قبال تایوان، متحد نزدیک واشنگتن، را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. همچنین در این گزارش هشدار داده شد که چین طی یک دهه آینده تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را افزایش خواهد داد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند