کدخبر: ۳۶۱۶۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

به‌روزرسانی در ۱مهرماه۹۹ - ۲۲سپتامبر۲۰۲۰

آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی آمریکا در سطح ملی/ وضعیت آرای الکترال

اقتصادنیوز : در مجموع نظرسنجی‌های ملی حاکی از این است که جو بایدن با حاشیه نسبتا امنی نسبت به دونالد ترامپ پیشتاز است. با این حال فاصله ۲ نامزد در روزهای اخیر کمی کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ میانگین نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در بازه زمانی ۲ تا ۱۳ سپتامبر حاکی از اختلاف ۷/۱ واحد درصدی جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ است.

کمترین اختلاف میان دو نامزد انتخاباتی مربوط به نظرسنجی موسسه Rasmussen Reports است که فاصله نامزد دموکرات و جمهوری‌خواه را ۲ واحد درصد گزارش داده است. بیشترین آن نیز مربوط به نظرسنجی مشترک Reuters و Ipsos است که این فاصله ۱۲ واحد درصد برآورد شده است.


>>>>>مطلب مرتبط؛
آخرین نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا در ایالت‌های کلیدی


آخرین وضعیت نظرسنجی‌ها در سطح ملی در بازه زمانی ۷ تا ۲۱ سپتامبر به شرح جدول زیر است.

نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰

پیشتازی ۷/۱ واحد درصدی بایدن نسبت به ترامپ در حالی است که هیلاری کلینتون در زمان مشابه (۱۵ سپتامبر) در سال ۲۰۱۶ تنها با ۱/۱ واحد درصد نسبت به ترامپ پیش بود. بر این اساس بایدن با ۶ واحد درصد نسبت به هیلاری کلینتون شرایط بهتری دارد.


>>>> مطلب مرتبط؛

مقایسه نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶


نمودار زیر بازه زمانی یک‌ساله یعنی از سپتامبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰ را شامل می‌شود و تغییرات میانگین نظرسنجی‌های ملی برای جو بایدن با رنگ آبی و برای دونالد ترامپ با رنگ قرمز مشخص شده است. فاصله ۲ کاندیدا در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ -۲۵شهریور۹۹- معادل ۷.۱ واحد درصد گزارش شده است.

نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰

آخرین وضعیت آرای الکترال

اگر اتفاق عجیبی نیفتد از هم‌اکنون می‌توان با قطعیت ۲۲۲ رأی الکترال را در سبد جو بایدن و ۱۲۵ رأی الکترال را در سبد دونالد ترامپ ریخت. درباره ۱۹۱ رأی الکترال ایالت‌هایی که با رنگ خاکستری در نقشه نشان داده شده‌اند نیز نمی‌توان با قطعیت یک نامزد را پیروز انتخابات دانست.

نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰

در نقشه زیر می‌توانید آرای الکترال ایالت‌های مختلف و میزان تمایل هریک از ایالت‌ها به ۲ نامزد انتخابات ۲۰۲۰ را ببینید.
نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند