کدخبر: ۳۶۱۶۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

به‌روزرسانی در ۲۵شهریور۹۹ - ۱۵سپتامبر۲۰۲۰

مقایسه بایدن۲۰۲۰ و کلینتون۲۰۱۶ در نظرسنجی‌ها/ بررسی نرخ محبوبیت و شانس پیروزی ترامپ‌و‌بایدن

اقتصادنیوز : در گزارش زیر به ترتیب؛ جدول مقایسه جو بایدن و دونالد ترامپ از نظر نرخ محبوبیت و شانس شرط بندی و بررسی نرخ تأیید عملکرد رئیس‌جمهوری، جدول مقایسه نظرسنجی‌های نامزد دموکرات‌ها در ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶، نمودارهای مقایسه میانگین نرخ محبوبیت و شانس پیروزی ۲ نامزد آورده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ به دنبال شکست هیلاری کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ برخلاف اغلب پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌ها، بسیاری از ناظران با تردید و حتی سوء‌ظن به آمار و ارقام مؤسسه‌های افکارسنجی می‌نگرند. 

از این رو بررسی و مقایسه نظرسنجی‌های انتخابات‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶ در زمان مشابه می‌تواند حائز اهمیت باشد. همچنین ضروری است سایر پیمایش‌ها از جمله نرخ محبوبیت، نرخ تأیید عملکرد و ... نیز مورد توجه قرار گیرد.

Untitled-3

در سطر نخست جدول شماره ۱ میانگین نرخ محبوبیت (Favorability Rating) -که از تفاضل میزان محبوبیت و عدم محبوبیت به دست می‌آید-، آورده شده است. در ستون پایانی این سطر نیز تفاضل نرخ محبوبیت ۲ نامزد [16.1=(12.8-)-3.3] آمده است. نمودار شماره ۱ نشان‌دهنده تغییرات نرخ محبوبیت بایدن و ترامپ بر حسب زمان است.

در سطر دوم می‌توانید میانگین شانس پیروزی هر یک از نامزدها بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده  از سوی بنگاه‌های شرط‌بندی آنلاین را ببینید. میزان تغییرات این شاخص در طول زمان در نمودار شماره ۲ آمده است.

و سطر آخر نیز میانگین نرخ تأیید عملکرد رئیس‌جمهوری (Trump's Job Approval Rating) -که از تفاضل میزان تأیید و عدم تأیید عملکرد ترامپ از سوی شهروندان آمریکا حاصل می‌شود- در نظرسنجی‌های اخیر را نشان می‌دهد. 


>>>>>مطلب مرتبط؛
آخرین نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا در ایالت‌های کلیدی


نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰
نمودار شماره ۱

>>>>>مطلب مرتبط؛
آخرین نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا در سطح ملی


نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰
نمودار شماره ۲

در جدول شماره ۲ وضعیت ۲ نامزد دموکرات‌ها در ۲ انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ در نظرسنجی‌های مشابه و در زمان مشابه مقایسه شده‌اند. در تاریخ ۱۵ سپتامبر -۲۵شهریور- جو بایدن هم در نظرسنجی‌های ملی و هم در نظرسنجی‌های ایالات کلیدی و نیز در نظرسنجی‌های نرخ محبوبیت، شرایط نسبتاً بهتری از هیلاری کلینتون در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶ دارد. 

نظرسنجی‌های انتخابات ۲۰۲۰
جدول شماره ۲

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند