کدخبر: ۳۶۱۷۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اروپا از توافق انگلیس و اتحادیه اروپا نگران است؟

اقتصاد نیوز : رئیس‌ کمیسیون اروپا ضمن ابراز نگرانی درمورد روند پیشرفت توافق برگزیت گفته احتمال شکل گیری به موقع این توافق هر روز کمتر می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «اورسولا فن در لین»، رئیس‌ کمیسیون اروپا امروز (چهار‌شنبه) طی اظهاراتی در پارلمان اروپا از روند پیشرفت توافق برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) ابراز نگرانی کرد. 

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، رئیس‌ کمیسیون اروپا در این خصوص گفت: «هر روز که می‌گذرد، احتمال [ایجاد] یک توافق به موقع کاهش می‌یابد.»

وی در ادامه همچنین خاطرنشان کرد که توافق برگزیت نمی‌تواند به طور یکجانبه تغییر کند یا از آن چشم‌پوشی شود و یا اجرا نشود. 

فن در لین در ادامه افزود: «این مسئله به قانون، اعتماد و نیت خوب باز‌می‌گردد... اعتماد، اساس هر گونه همکاری پایدار است.» 

انگلیس ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن۹۸) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد اما در دوره گذار که قرار است تا پایان امسال باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد کرد. 

اکنون روابط انگلیس و اتحادیه اروپا به مدت یک سال حالت گذار را سپری می‌کند و دو طرف در این بازه زمانی فرصت دارند درخصوص نحوه روابط پسابرگزیت به توافق برسند.

بخشی از مردم بریتانیا در سال ۲۰۱۶ در قالب یک همه‌پرسی، به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند اما حصول توافق میان دو طرف تا ابتدای سال جاری میلادی و بر سر کار آمدن دولت جانسون به طول انجامید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند