کدخبر: ۳۶۲۲۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روایت امیر قربانی از قدرت نظامی هوانیروز/ هیچ ترسی از مقابله با دشمن نداریم

اقتصاد نیوز : فرمانده هوانیروز ارتش گفت: امروز هوانیروز ارتش به جایگاهی رسیده است که می‌تواند در شب هم پرواز کند و در زمان لازم به کمک مردم برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، امیر خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، شنبه ۲۹ شهریورماه در برنامه صبح بخیر ایران، از فعالیت‌های تأثیر گذار هوانیروز در دوران دفاع مقدس و حوادثی چون زلزله و سیل گفت.

فرمانده هوانیروز درباره فعالیت‌های هوانیروز ارتش در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: با آغاز جنگ تحمیلی، هوانیروز در غرب و جنوب غرب، عملیات‌های بزرگی انجام داد. پس از انقلاب اسلامی، بسیاری از نیروهای نظامی مشغول فعالیت‌های انقلابی بودند؛ به این دلیل دوران دفاع مقدس، تجربه بزرگی برای ما بود.

امیر قربانی ادامه داد: هوانیروز در این شرایط کاری کرد که دشمن متحیر ماند. طبق گفته شهید کشوری، صدام فکر همه جای جنگ را کرده بود، جز هوانیروز. هوانیروز در جنگ تحمیلی نقش بی بدیلی داشت. تانک‌های دشمن، لقمه چرب و نرم هوانیروز بودند؛ به طوری که در یک عملیات هوانیروز ارتش بیش از ۴۸ تانک دشمن را منهدم کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه به پیشرفت این یگان پس از جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: هوانیروز به صورت تیمی فعالیت می‌کند. برای پرواز بالگردها تعداد زیادی از افراد دخیل هستند و برنامه ریزی های دقیقی انجام می‌شود. ما در ابتدای جنگ شاید ۱۰ استاد خلبان در ۷ پایگاه داشتیم. الان بیشترین و بهترین اساتید آموزشی را داریم. بچه‌های هوانیروز در دوران دفاع مقدس شرایط لازم برای تربیت و آموزش دیدن، نداشتند اما با شعار «ما می توانیم» کار را جلو بردند. نکته قابل توجه اینجاست که هوانیروز در همه عملیات‌ها شرکت کرد و هیچ شکستی نداشت؛ این یک معجزه بزرگ است.

وی درباره دیگر پیشرفت‌های هوانیروز بیان کرد: یکی از دغدغه‌های ما در سال‌های قبل، پروازِ شب بود. در دنیا فقط چند کشور می‌توانند این کار را انجام دهند. الان هوانیروز ارتش به جایگاهی رسیده است که می‌تواند در شب هم پرواز کند و در زمان لازم به کمک مردم برسد.

فرمانده هوانیروز با اشاره به فعالیت‌های این نیرو در زمان وقوع بلایای طبیعی، گفت: هوانیروز برای مقابله با بلاهای طبیعی از قبل برنامه ریزی کرده است. در دوران وقوع زلزله و سیل اخیر، به اندازه دوران جنگ پرواز کردیم. ما در زمان زلزله بسیاری از مصدومان و زخمی‌ها را نجات دادیم. هوانیروز به عنوان یگان پیش رو در حوادث طبیعی بوده است.

امیر قربانی در پایان ضمن اشاره به قدرت نظامی هوانیروز، گفت: اخیراً رزمایش ذوالفقار انجام شد که خدا را شکر بازدارندگی فراوانی برای همه دشمنان ایران داشت. این رزمایش به دشمنان ما فهماند که در ایران به ویژه در خلیج فارس جای جولان دادن نیست. ارتش و سپاه در کنار هم کاری کردند که ایران به یک کشور امن تبدیل شود. خدا را شکر هوانیروز هیچ ترسی از مقابله با دشمن ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند