کدخبر: ۳۶۲۳۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فاقد اعتبار خواندن تلاش آمریکا برای فعال‌کردن تحریم‌های ضدایرانی از سوی روسیه

اقتصاد نیوز : نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در همسوئی با بیانیه تروئیکای اروپائی تصریح کرد: تلاش آمریکا برای فعال‌کردن تحریم‌های ضدایرانی بی‌اعتبار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توئیتری به بیانیه ۳ کشور اروپایی درباره ادامه تعلیق تحریم‌ها علیه ایران پس از ۲۰ سپتامبر واکنش نشان داد.

نماینده روسیه در نهادهای بین‌المللی مستقر در وین در این خصوص نوشت: کاملاً درست است. نیازی به گفتن نیست؛ زیرا تلاش آمریکا برای فعال کردن «اسنپ‌بک» (مکانیسم بازگشت تحریم‌های ضدایرانی) به لحاظ قانونی و رویه‌ای فاقد اعتبار است. در جامعه بین‌الملل عملاً درباره این موضوع اتفاق نظر وجود دارد.

گفتنی است، تروئیکای اروپایی دیروز جمعه دربیانیه ای بر تداوم تعلیق تحریم‌های ایران پس از تاریخ ۲۰ سپتامبر تاکید کرد.

۳ کشور انگلیس، آلمان و فرانسه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کردند که به توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام پایبند هست و تعلیق تحریم‌های ایران پس از ۲۰ سپتامبر هم همچنان ادامه خواهد داشت.

این سه کشور اروپایی در عین حال هرگونه تصمیم یا اقدام برای احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را فاقد وجاهت قانونی دانستند.

این در حالیست که آمریکا مدعی احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از نیمه شب ۲۰ سپتامبر (فردا یکشنبه) شده بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند