کدخبر: ۳۶۲۳۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چین اقدامات آمریکا را تلافی می‌کند

اقتصاد نیوز : وزارت بازرگانی چین با طراحی سازوکاری تلاش می‌کند اقدامات تحریمی آمریکا را علیه شرکت‌های خود تلافی کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران: وزارت بازرگانی چین برای مقابله با تحریم‌های آمریکا مکانیسمی را طراحی کرده است.

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد به منظور مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های خود به ویژه شرکت فناوری هواوی سازوکاری طراحی کرده است که به آن‌ها امکان می‌دهد تا فعالیت‌های شرکت‌های خارجی را محدود کنند.

وزارت بازرگانی چین در بیانیه خود به نام شرکت خاصی اشاره نکرد، اما بنا به مفاد این بیانیه با راه اندازی این مکانیسم، شرکت‌های خارجی در معرض اقدامات تنبیهی و محدودیت‌های فعالیتی و سرمایه گذاری قرار می‌گیرند.

پیشتر نیز برخی از گزارش‌های رسانه‌ای نشان داد که پکن در حال ارزیابی اقدامات تلافی جویانه خود است تا در صورتی که سایر کشور‌های اروپایی نیز مانند انگلیس حضور شرکت مخابراتی هوآوی را در شبکه‌های تلفن همراه خود ممنوع کنند شرکت‌های نوکیا و اریکسون را تحریم کند.

نشریه وال استریت ژورنال با استناد به منابع آگاه در این خصوص نوشت پکن اتخاذ اقدامات تلافی جویانه علیه شرکت فنلاندی نوکیا و شرکت سوئیسی اریکسون را رد نکرده است. به نوشته این مجله، چین منتظر حرکت کشور‌های اروپایی است تا ببیند که آیا آن‌ها نیز مانند انگلیس از سیاست تحریمی آمریکا در قبال غول مخابراتی چینی پیروی می‌کنند یا خیر.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند