ادعاهای کذب پمپئو علیه ایران /جلوی قاچاق سلاح ایران در توافق جان کری و جو بایدن را گرفتیم!

کدخبر: 362612
اقتصادنیوز : وزیر خارجه آمریکا با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه ایران گفت توافق قبلی جان کری و جو بایدن به ایرانی‌ها اجازه می‌داد به قاچاق سلاح دست بزنند که جلوی آن گرفته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فاکس نیوز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با تکرار ادعا‌های بی‌اساس دولت آمریکا علیه ایران و با اشاره به ادعای غیرقانونی واشنگتن در فعال کردن مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل گفت: فقط وقتی ایران رفتار خود را تغییر بدهد برای ثبات در خاورمیانه شانسی وجود خواهد داشت.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران، با وجود ادعاهای آمریکا درباره بازگشت تحریم‌ها، روسیه و چین نیز طی نامه‌ مشترکی خطاب به سازمان ملل تاکید کردند که ادعای روز یک‌شنبه آمریکا صحت ندارد و تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران فعال نشده است.

وزیر خارجه آمریکا در حالی که واشنگتن بزرگ‌ترین حامی تروریست‌ها و تامین کننده سلاح برای رژیم‌های عربی برای ادامه جنگ و خون‌ریزی در منطقه است، مدعی شد: جهان باید حول این موضوع که ایران بزرگترین تهدید است متحد شود و زمانیکه حکومت ایران رفتار خود را تغییر دهد شانس ایجاد ثبات جهانی در منطقه وجود خواهد داشت!

0cdFIx11PkTa

پمپئو گفت: این چیزی است که ما داریم روی آن کار می‌کنیم؛ و چیزی که رئیس‌جمهور ترامپ از ما خواسته است. اکنون بعد از ۳ سال ما می‌توانیم حاصل این تلاش‌ها را مشاهده کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه ادعاهایش گفت: بازگشت تحریم‌های سازمان ملل یک محدودیت فزاینده دیگر در مقابل ظرفیت ایران برای آسیب زدن به خاورمیانه ایجاد کرد. توافق قبلی که جان کری و جو بایدن آن را امضا کرده بودند به ایرانی‌ها اجازه می‌داد از ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰، یعنی چند هفته دیگر دوباره به نقل و انتقال و قاچاق سلاح دست بزنند؛ که ما آن را از نیمه شب گذشته در سازمان ملل متوقف کردیم.

مایک پمپئو، پیش‌تر نیز در اظهاراتی مدعی شده بود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متوجه شده بود ایران تهدیدی برای منطقه به شمار می‌رود.

پیش از این آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد تا زمانی که آمریکا نتواند چراغ سبز شورای امنیت در خصوص بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را جلب کند، وی هیچ اقدامی در این باره انجام نخواهد داد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما