تهرانی‌ها روزانه چقدر دوچرخه‌سواری می‌کنند؟

کدخبر: 363158
​اقتصادنیوز :‌ مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران گفت: روزانه ۰.۸ درصد سفرها در تهران با دوچرخه انجام می‌شود که معادل ۱۶۰ هزار سفر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان ،یعقوب آزاده‌دل درباره سهم روزانه تهرانی‌ها از دوچرخه‌سواری و آمار سفر با دوچرخه در پایتخت اظهار داشت: در حال حاضر ۰.۸ درصد سفرهای روزانه در پایتخت با دوچرخه انجام می‌گیرد و ۱۶۰ هزار سفر در روز از طریق دوچرخه در تهران داریم.

مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران افزود: راه‌اندازی حمل و نقل ترکیبی دوچرخه و مترو، ایجاد ۷۰ ایستگاه دوچرخه، ۱۰۰ پارکینگ دوچرخه و دوچرخه‌بند و ساخت ۲۰۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه همچین راه‌اندازی اپلیکیشن دوچرخه‌سواری از جمله اقداماتی بوده که تاکنون شهرداری تهران جهت توسعه از دوچرخه در پایتخت انجام داده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر اراده شهروندان تهرانی نسبت به استفاده از دوچرخه افزایش یافته است پیش‌بینی می‌شود که میزان سفرها با دوچرخه از ۰.۸ درصد به ۱.۵ درصد سفرها در طول روز برسد.

آزاده‌دل همچنین درباره چالش اپلیکیشن دوچرخه گفت: پس از استقبال دوچرخه سواران تهران از کمیپن سفر عشق چالشی در بستر اپلیکیشن دوچرخه برای شهروندان طرح‌ریزی شده که در این چالش علاقه‌مندان با دوچرخه‌سواری در خیابان‌های شهر تهران و ترسیم نقش دوچرخه در این مسیر در این چالش شهری شرکت می‌کنند.

وی گفت: این چالش که نقش و چرخ نام دارد از اول مهر تا ۲۶ آذر ادامه دارد و به ۵ نفر از افراد برگزیده توسط شهرداری تهران جوایزی اهدا خواهد شد. همچنین شرکت‌کنندگان می‌توانند با دانلود اپلیکیشن دوچرخه تصاویر مورد نظر خود را برای شهرداری تهران ارسال کنند.

 

تیتر یک
  • پیش بینی بازار سهام ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: تاثیرپذیری رفتارهای معاملاتی در بازار سهام را می‌توان در پیوند با تصمیمات اخیر سیاست‌گذار درباره تقویت سمت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما