کدخبر: ۳۶۳۱۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فاجعه ای که نباید فراموش شود

اقتصاد نیوز : دوم مهر سالروز واقعه منا و یاد آور پرکشیدن مظلومانه قریب به ۷ هزار حاجی از ۳۹ کشور دنیاست، اتفاق تلخی که منجر به زیر سوال رفتن جدی صلاحیت عربستان سعودی به عنوان ملجأ مسلمانان جهان و خادم الحرمین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نور نیوز:  دوم مهر سالروز واقعه منا و یاد آور پرکشیدن مظلومانه قریب به ۷ هزار حاجی از ۳۹ کشور دنیاست، اتفاق تلخی که منجر به زیر سوال رفتن جدی صلاحیت عربستان سعودی به عنوان ملجأ مسلمانان جهان و خادم الحرمین شد.

هر چند اتفاقات متعددی در سال های مختلف سیاست ها و نوع عملکرد  سعودی را متوجه موضع گیری هایی علیه روحیه استکباری، غرب گرا و در مجموع غیر اسلامی این کشور کرده است، اما همچنان حفظ شالوده جهان اسلام مانع از مناقشه ی جدی در طرح مسائلی از این دست بوده است.

اکنون در سالگشت این حادثه دردناک برای دنیای اسلام زنده داشت یاد عزیزان پر کشیده ی منا را حداقل عهدی می دانیم که روزی چون زخمی فروخورده سربرخواهد آورد و نظام سلطه ی جهانی را به نفع فرزندان راستین حق و حقیقت برهم خواهد زد و مکه و مدینه را نه تنها قبله ی دل ها بلکه مرکز و ملجأ واقعی دنیای اسلام خواهد کرد...


 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند