کدخبر: ۳۶۳۲۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادامه موضع گیری‌های خصمانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علیه ایران

اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی خصمانه بر ادامه فشارها بر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سی‌ان‌بی‌سی نوشت، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت: سیاست دولت ترامپ در خاورمیانه این است که به متحدانش و نه دشمنانش پاداش و جایزه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، اظهارات اورتگاس در حالی است که واشنگتن سعی دارد فشارها علیه ایران را افزایش دهد تا دست از برنامه هسته‌ای اش بردارد.

وی افزود: سیاست اصلی ما در این دولت، پاداش دادن به کشورهای عربی خلیج فارس و تقویت آنها است، تقویت متحدان مان... تقویت اسرائیل و نه پاداش دادن به یک دشمن.

دولت ترامپ طی روزهای اخیر فشارها علیه تهران را بار دیگر افزایش داده و روز شنبه به طور یکجانبه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بار دیگر اعمال کرد. این اقدام با مخالفت سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل روبرو شه است. آمریکا روز دوشنبه نیز تحریم‌های بیشتری را علیه ایران وضع کرد.

اورتاگوس گفت: حداکثر فشارهای اقتصادی ما همچنان باقی خواهد ماند ولی به یاد داشته باشید ترامپ گفته است که خواستار حل و فصل مسالمت آمیز مسائل با ایران است و گفته است که مایل به مذاکره با ایران برای دستیابی به یک توافق بهتر است. بنابر این صلح و دموکراسی همچنان روی میز است هر وقت که ایران بخواهد به سوی ما بیاید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند