کدخبر: ۳۶۳۷۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کرونا بار دیگر جهان را به وحشت انداخت

اقتصاد نیوز : سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داده است که پیش از استفاده گسترده از واکسن موثر، تعداد کشته های ویروس کرونا ممکن است به دو میلیون نفر برسد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب: دکتر مایک رایان، رئیس اورژانس سازمان بهداشت جهانی گفت که این آمار بدون اقدامات هماهنگ بین المللی می تواند بالاتر باشد.

از زمان ظهور این بیماری در چین در اواخر سال گذشته، تقریباً یک میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به Covid-19 فوت کرده اند و بر شمار مبتلایان به این ویروس همچنان افزوده می شود. تا به حال ابتلای ۳۲ میلیون نفر در سطح جهان تایید شده و با نزدیک شدن به زمستان، شروع موج دوم همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای نیمکره شمالی دیده شده است.

تاکنون ایالات متحده، هند و برزیل با ثبت بیش از ۱۵ میلیون مبتلا به کرونا، بیشترین موارد ابتلا به این ویروس را تایید کرده اند

دکتر رایان در پاسخ به این سوال که آیا قبل از در دسترس بودن واکسن، ممکن است دو میلیون نفر در جهان بر اثر ویروس کروناجان خود را از دست بدهند، گفت: این غیرممکن نیست.

وی افزود که با بهبود روشهای درمانی، میزان مرگ و میر در حال کاهش است، اما درمان های بهتر و حتی واکسن های موثر ممکن است به تنهایی برای جلوگیری از مرگ بیش از دو میلیون نفر کافی نباشد.

دکتر رایان از دولت ها خواست که برای کنترل Covid-۱۹ هر کاری را که لازم است انجام دهند.

وی گفت "تا زمانی که همه کارها را انجام ندهیم، عددی که در مورد آن صحبت می کنید نه تنها قابل تصور، بلکه متاسفانه بسیار محتمل است."

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند