تفاوت موج سوم کرونا در پایتخت

کدخبر: 363762
اقتصادنیوز :حریرچی گفت: در حال حاضر تعداد افراد بستری مبتلا به کرونا در برخی از استان‌ها از جمله تهران و قم بیشتر از موج اول و دوم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری ۵ مهر به بررسی وضعیت کرونا در کشور پرداخت.

حریرچی با اشاره به اینکه بنده انواع ماسک را استفاده می‌کنم و تاکید دارم که اگر مردم قادر به تهیه ماسک نیستند از ماسک پارچه‌ای استفاده کنند، گفت: مردم می‌توانند ماسکی که خصوصیات پارچه را دارد استفاده کنند و خجالت نکشند.

 او با اشاره به اینکه متاسفانه استفاده از ماسک به زیر ۵۰ درصد در کشور رسیده است، افزود: ما در استفاده از ماسک سقوط کرده ایم و این موضوع اثرات بدی دارد. با پوشش ۹۵ درصدی ماسک از هنگام خروج از خانه تا بازگشت به خانه می‌توانیم بیماری کرونا را مدیریت کنیم؛ لذا این موضوع می‌تواند اثر قرنطینه را داشته باشد و می‌توانیم استفاده از ماسک را وظیفه اجتماعی، دینی و اخلاقی برای خودمان تصور کنیم.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ما با امواج متعددی روبرو هستیم و در دریای مواج طوفانی با شدت بسیار زیاد درگیر هستیم، ادامه داد: تست‌های تشخیص کرونای ما خیلی زیاد نیست، ولی نسبت به موج اول و دوم تعداد ابتلا خیلی بیشتر است. همچنین تعداد افراد بستری در برخی از استان‌ها از جمله تهران و قم بیشتر از موج اول و دوم است.

او با اشاره به اینکه آمار کرونا زیبنده کشور ما نیست، بیان کرد: تا موقعی که وضعیت این گونه است و رعایت مردم در همین حدود است، این ویروس نقش خود را ایفا می‌کند. 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما