اموال حسین هدایتی برای پرداخت بدهی هایش، گم شد!

کدخبر: 363821
اقتصاد نیوز : در حالی که حسین هدایتی در حکم صادره از دادگاه به تحمل ۲۰ سال حبس و محرومیت دائم از بکارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل ۴ هزار و ۸۸۹ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال به نفع بانک سرمایه محکوم شده اطلاعات خبرنگار ما حاکیست وی که اکنون در حال گذراندن ایام محکومیتش است علی رغم داشتن دارایی نسبت به رد مال اقدامی ننموده است.
به گزارش اقتصادنیوز، طبق اسنادی که به دست خبرنگار عصرخبر رسیده است، از جمله دارایی حسین هدایتی می‌توان به املاکی که به ادعای خودش معرفی کرده و سهام کارخانه نورد و‌ لوله اهواز اشاره کرد که اکنون بیش از ٤٠٠٠ میلیارد تومان ارزش دارد و با فروش این سهام میتوانست مطالبات بانک‌ سرمایه و صندوق فرهنگیان را پرداخت نماید.
هدایتی به ادعای خودش در سال ۹۳ توانسته بود با شرکت در مزایده سازمان خصوصی سازی حدود ۴۵ درصد سهام نورد لوله اهواز را به نام یکی از اطرافیانش خریداری کند که بعدها این سهام به شرکت استیل آذین ایرانیان منتقل شد.
 
اموال حسین هدایتی برای پرداخت بدهی هایش، گم شد!؟
اموال حسین هدایتی برای پرداخت بدهی هایش، گم شد!؟
مالکیت غیرمستقیم حسین هدایتی و‌ شرکت استیل آذین ایرانیان بر این سهام که اکنون حداقل٤٠٠٠ میلیارد تومان ارزش دارد با دستور مقام قضایی تا تعیین تکلیف توقیف شد.

علی رغم مالکیت هدایتی و شرکتش بر این سهام چرا سازمان خصوصی سازی و حسین هدایتی با فروش این سهام نسبت به رد مال و‌ پرداخت مطالبات بانک‌سرمایه اقدام نکردند.

اما اکنون اتفاق جالبی افتاده است، در حالی که سهام مورد اشاره در اسناد بالا در توقیف بوده و می شد با فروش آن نسبت به پرداخت مطالبات بانک سرمایه اقدام نمود، ناگهان این سهام در بورس عرضه شد بدون نام حسین هدایتی و شرکت استیل آذین ایرانیان که این شایعه را به ذهن متبادر می کند که آیا این اقدام برای فرار از پرداخت دین صورت گرفته است؟
 
مشخص نیست چگونه سهامی که در توقیف بوده عرضه و فروخته شده و در حالی که دیون حسین هدایتی 480 میلیارد تومان است و ارزش اسمی این سهام بیش از ٤ هزار میلیارد تومان است.
 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما