محسن هاشمی :‌پیاده‌روهای پایتخت از طلا هستند

کدخبر: 363897
اقتصادنیوز :‌رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که اعضای شورا نگران هستند که چرا فعالیت در شهرداری برای جذب نقدینگی سیار نیست، گفت : می‌توان گفت که با توجه به جمعیت زیاد و حجم نقدینگی بالا در تهران، همه پیاده‌روهای پایتخت از طلا هستند و می‌توان این سرمایه‌ها را جذب توسعه شهر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، محسن هاشمی پس از پایان جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه هم‌اندیشی صبح امروز با حضور معاون فرهنگی و حناچی برگزار شد که در خصوص وضعیت شورایاران پس از ابلاغ رای دیوان عدالت اداری و نحوه‌ی برخورد با سراهای محلات صحبت کردیم.

وی با بیان این‌که ۳۰۰ سرا در محلات وجود دارد که ارزش آنها ۷۵۰۰ میلیارد تومان است که بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر نیز مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: برخی ناهماهنگی‌های ایجاد شده در مواجهه با سرای محلات باید حل و فصل می‌شد.

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که گزارش وضعیت مالی پنج ماهه شهرداری قرائت شد و ما دیدیم وضعیت درآمد غیرنقد شهرداری در پنج ماهه حتی بدتر از تیرماه بوده، اظهار کرد: اعضای شورا نارضایتی خود را در این خصوص اعلام کرده و قرار شد یکشنبه هفته آینده جلسه هم‌اندیشی با حضور حناچی در این خصوص تشکیل شود.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر سخنان سالاری در خصوص برکناری شهردار گفت: ۱۰۰ درصد موافق استیضاح نیستم و منظور سالاری هم استیضاح نیست اما دل شهرداری نباید قرص باشد و ما سوالات و تذکرات‌مان را جدی‌تر پیگیری می‌کنیم چرا که فرض براین است که با توجه به حجم نقدینگی، شهرداری می‌تواند نقدینگی را به سمت خود بکشد و نتیجه آن توسعه شهر می‌شود.

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که اعضای شورا نگران هستند که چرا فعالیت در شهرداری برای جذب نقدینگی سیار نیست، اظهار کرد: می‌توان گفت که با توجه به جمعیت زیاد و حجم نقدینگی بالا در تهران، همه پیاده‌روهای پایتخت از طلا هستند و می‌توان این سرمایه‌ها را جذب توسعه شهر کرد.

وی در خصوص تاثیرات لایحه محرک اقتصادی اظهار کرد: این لایحه در حد توان خود تاثیرگذار بوده است اما شهرداری محافظه‌کاری می‌کند و ما شاهد هستیم در دوره‌های قبل تراکم بالا و غیرقانونی می‌فروختند اما الان آنقدر بر اجرای قانون پافشاری می‌شود که اقدامات مشروع نیز انجام نمی‌گیرد.

هاشمی ادامه داد: هرچقدر قیمت زمین در تهران بالا می‌رود تمایل ساخت‌وساز در طبقات محدود، کم می‌شود و من اخیرا گزارشی از وضعیت شهرسازی در ۵ ماهه نخست طی ۱۰ سال اخیر مطالعه کردم و دیدم که در سال ۹۰ – ۹۱ در پنج ماه اول سال ۱۱ هزار پروانه صادر شد اما ما در این پنج ماه فقط ۲۵۰۰ پروانه صادر کردیم که این نشان می‌دهد دچار رکود به دلیل گران شدن تهران مواجه هستیم.

وی در خصوص وضعیت کرونا در تهران نیز با بیان این‌که همه باید به مصوبات ستاد ملی کرونا گوش دهند، گفت:‌ متاسفانه کرونا برای مردم به موضوع عادی تبدیل شده مثلا در همین شورای شهر می‌بینید که در همین فضای محدود نباید این همه آدم کنار هم باشد و شاهد رکود در اجرای پروتکل‌های بهداشتی هستیم. البته در همه دنیا این سیر صعودی وجود دارد.

رییس شورای شهر تهران در خصوص انتشار نامه شهردار در خصوص توزیع محلول ضدعفونی کننده میان افراد نیازمند، اظهار کرد: در حال حاضر شورا در حال بررسی این موضوع است و با خاطیان برخورد می‌شود، اما هنوز نتایج گزارش احصاء نشده است.

 

تیتر یک
  • نقشه بازار سهام سبزپوش شد؛

    در اولین روز تابستان بازار سهام گرم شد و ۴ رکورد مثبت جدید ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما