وقتی دروغ بزرگ نتانیاهو لو رفت

کدخبر: 364465
اقتصاد نیوز : حزب الله لبنان به خبرنگاران و مردم اجازه داد از مکانی که نتانیاهو مدعی انبار تسلیحاتی این جنبش است بازدید کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پس از ادعا‌های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر انبار تسلیحات حزب الله در یک منطقه مسکونی، رسانه‌ها از این محل بازدید کردند.

بر این اساس، رسانه‌های لبنانی و سایر رسانه‌های مستقر در بیروت به دعوت حزب الله لبنان در محل ادعایی بنیامین نتانیاهو حاضر شدند. محلی که نتانیاهو ادعا می‌کرد در آن موشک ساخته می‌شود انباری است که ضایعات آهن نگهداری می‌شود.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز در گزارشی فوری، تصاویری از محلی که نتانیاهو مدعی شده بود انبار موشکی حزب الله لبنان در منطقه جناح است پخش کرد. خبرنگار المیادین تصاویری از مکان پخش کرده و اظهار داشت اینجا یک کارگاه آهن بری است. حزب الله پس از سخنرانی نتانیاهو سریعاً امکان بازدید از مکان مورد ادعای نتانیاهو را فراهم کرد و اینگونه ضمن آنکه دروغ بودن ادعا‌های نتانیاهو را ثابت کرد، با سرعت عملی که برای بازدید از این مکان از خود نشان داد ادعای انتقال موشک‌ها از این مکان به مکان دیگر را از دست بهانه جویان گرفت.

ادعای نتانیاهو چه بود؟

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی مجازی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نشان دادن تصاویری مدعی شد: اینجا محل انفجار دوم است. اینجا منطقه جناح بیروت است. درست در مجاورت فرودگاه بین المللی بیروت. در اینجا، حزب الله یک انبار تسلیحاتی مخفی دارد. این انبار تسلیحاتی در فاصله بسیار اندکی از یک شرکت گاز قرار دارد. این موشک است. یک وسیله انفجاری. من می‌خواهم به مردم منطقه جناح بگویم باید همین الان کاری بکنید.

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان ساعاتی پیش در سخنرانی خود گفت: لحظاتی پیش از اینکه سخنرانی من شروع شود نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای تحریک ملت لبنان علیه حزب الله مدعی شد حزب الله در مکانی واقع در میان بیروت و ضاحیه جنوبی موشک انبار می‌کند و این مکان نزدیک به پمپ گاز است. امشب به محلی که نتانیاهو به آن اشاره کرده رفته و از آنجا دیدن کنید. ما به تمامی رسانه‌ها اجازه می‌دهیم که وارد این تاسیسات شده و آنچه در آن است مشاهده کنند و بر همه دنیا دروغ نتانیاهو مشخص شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما