کدخبر: ۳۶۴۸۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمار بنگاه‌های شرط‌بندی نشان داد؛

سقوط شانس پیروزی ترامپ پس از ابتلا به کرونا +نمودار

اقتصادنیوز؛ پس از انتشار خبر ابتلای دونالد ترامپ و همسرش به ویروس کرونا، شانس رئیس‌جمهوری آمریکا برای پیروزی در انتخابات پیش رو به ریزش شدید روبه‌رو شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ درحالیکه کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در جستجوی یافتن راهی برای جبران شکست در مناظره با رقیبش، جو بایدن بود، ناگهان دونالد ترامپ در توییتر خود از آغاز قرنطینه خود و همسرش به دنبال مثبت اعلام شدن تست کووید-۱۹ آن‌ها خبر داد.

این خبر به سرعت در اغلب رسانه‌های خبری آمریکا و جهان در صدر اخبار نشست و کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهور را با بهت مواجه کرد.

بازتاب این رویداد در نظرسنجی‌ها با کمی تأخیر نمایان می‌شود، اما در بنگاه‌های شرط‌بندی آنلاین اثرات مثبت و یا منفی هر اخبار و شایعه و رویدادی را تنها چند ساعت بعد می‌توان مشاهده کرد.

بر اساس گزارش وبسایت RCP میانگین شانس پیروزی جو بایدن در بنگاه‌های شرط‌بندی هم‌اکنون -جمعه ۱۱ مهر-  به ۶۱.۳ درصد صعود کرده است در حالی که این رقم برای دونالد ترامپ تا ۳۹.۳ درصد نزول یافته است؛ یعنی افزایش فاصله شانس  ۲ رقیب تا ۲۲ واحد درصد.

این در حالی است که در ابتدای ماه گذشته (سپتامبر) این فاصله تنها ۰.۵ واحد درصد  (۵۰.۲ درصد بایدن و ۴۹.۷ درصد ترامپ) و حتی در انتهای سپتامبر (پیش از مناظره) اختلاف میانگین شانس پیروزی دو نامزد ۹.۵ درصد (۵۴.۵ درصد بایدن و ۴۵ درصد ترامپ) بود.

شانس پیروزی

شانس شرطبندی

فراز و فرود تندوتیز بایدن و ترامپ در فاصله کوتاه انتهای سپتامبر (مناظره) تا روز دوم اکتبر (اعلام ابتلای ترامپ به کرونا) کارزار انتخاباتی رئیس جمهور را با چالشی بزرگ مواجه کرده است. چالشی که با توجه به لزوم ماندن ترامپ و همسرش در قرنطینه، بسیار عمیق به نظر می‌رسد.

شانس شرطبندی

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند