کدخبر: ۳۶۵۲۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشتازی بایدن از ترامپ در ۲ ایالت کلیدی

اقتصاد نیوز : یکی از تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حاکی از عقب افتادن ترامپ در رقابت انتخاباتی دو ایالت کلیدی پنسیلوانیا و فلوریدا است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نظرسنجی که مشترکاً از سوی روزنامه نیویورک‌تایمز و کالج «سیِنا» منتشر شده حاکی از پیشتازی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در دو ایالت کلیدی پنسیلوانیا و فلوریدا است.

بنابر گزارش هیل، در ایالت پنسیلوانیا، بایدن به نسبت ۴۹ به ۴۲ درصد از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود پیش است حال آنکه در ایالت فلوریدا این نسبت، ۴۷ به ۴۲ درصد؛ به نفع بایدن است.

این نظرسنجی قبل از اعلام خبر ابتلای ترامپ به کووید ۱۹ انجام شده و درنتیجه، تاثیر بیماری بر کارزار انتخاباتی او، ملاک ارزیابی نیست.

ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶، پیروزی در هر دو ایالت کلیدی پنسیلوانیا و فلوریدا را از آن خود کرده بود.

البته، در سال ۲۰۱۶ نیز اغلب نظرسنجی‌ها، حاکی از پیشتازی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات در رقابت آن دوره بود حال آنکه در نهایت، اسم ترامپ از گرودنه انتخاباتی بیرون آمد.

در حال حاضر نیز، ابتلای ترامپ به کرونا، ضریب عدم قطعیت در انتخابات آمریکا را بالا برده و باید منتظر بود و دید که این عامل چه تبعات مثبت یا منفی برای کارزار انتخاباتی هر یک از طرفین خواهد داشتو

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند