کدخبر: ۳۶۵۳۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش ترکیه به موافقت نتانیاهو با ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری

اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه ترکیه به موافقت نتانیاهو با ساخت بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکونی غیرقانونی در کرانه باختری واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به تصویب ساخت بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکونی جدید یهودی نشین در کرانه باختری رود اردن توسط اسرائیل، اعلام کرد: اقدامات اسرائیل در این زمینه که مغایر حقوق بین‌الملل بوده و قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض می‌کند مصداق دیگری از اشغالگری‌های این کشور است.

در این بیانیه همچنین آمده است: این تحولات نشان دهنده‌ آن است که اسرائیل از طرح الحاق کرانه باختری منصرف نشده و ادعای برخی کشورها مبنی بر توقف الحاق کرانه باختری٬ در پی امضای توافق بر سر عادی‌سازی روابط با این کشور نیز فریبکارانه است.

در بیانیه فوق گفته شده است: مخالفت با این اقدامات ناقض حقوق اصلی فلسطینی‌ها، یک مسؤولیت قانونی و انسانی است. از جامعه جهانی می‌خواهیم که در راستای حفظ حقوق فلسطینی‌ها و عملی شدن ایده‌های آن‌ها در راستای یک دولت مستقل مقاومت کند. همچنین هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد که تمام سرزمین‌های فلسطین٬ متعلق به مردم این کشور است. از سوی دیگر به حمایت از برادران فلسطینی و دفاع از مساله فلسطین ادامه خواهیم داد.

به گزارش شبکه ۷ تلویزیون اسرائیل٬ هفته گذشته کابینه بنیامین نتانیاهو با ساخت بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکونی جدید یهودی نشین غیرقانونی در کرانه باختری موافقت کرد.

گفتنی است که اسرائیل از ۱۹۶۷ تاکنون در کرانه باختری ۲۵۳ و در قدس شرقی ۱۳ شهرک یهودی نشین ساخته است. بیش از ۶۵۰ هزار یهودی در این شهرک‌های غیرقانونی زندگی می‌کنند.

این در حالیست که تمامی شهرک‌های یهودی نشین در خاک اشغالی فلسطین از لحاظ قوانین بین المللی غیر قانونی است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند