کدخبر: ۳۶۵۴۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازگشایی رواق‌های حرم رضوی با هماهنگی ستاد ملی کرونا

اقتصادنیوز : قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: این آستان کاملا تابع ستاد ملی مقابله با کروناست و هیچ اقدامی در داخل حرم مطهر رضوی برای بازگشایی سایر اماکن متبرکه دیگر انجام نمی‌گیرد مگر اینکه با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا یا حوزه اجرایی این ستاد در خراسان رضوی باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مصطفی خاکسار قهرودی در آستانه دهه پایانی صفر در نشستی خبری افزود: تاکنون هر اقدامی که در حرم مطهر رضوی انجام گرفته، کاملا با هماهنگی بخشهای مختلف و ستاد مقابله با کرونا بوده و تلاش دقیقی برای انجام هر گونه اقدام در شرایط شیوع کرونا انجام گرفته است و هنوز هم چیزی مشخص نیست و هر گونه اقدام در حرم مطهر با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا خواهد بود.

آستان قدس رضوی تابع ستاد ملی مقابله با کروناست

وی ادامه داد: به دلیل حاکم بودن وضعیت خاصی که منبعث از شیوع کروناست دهه پایانی ماه صفر امسال در حرم مطهر رضوی حال و هوای شور و شیفتگی سالهای گذشته را ندارد و شاهد شعور و شور عمیق و باور گسترده مردم در قالب حضور فیزیکی‌شان در حرم مطهر رضوی نیستیم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: شیوع بیماری کووید ۱۹ شوک مثبت و تکان دهنده‌ای بود که اگر انسان در مقابل حوادث به ویژه حوادث آزاردهنده احساس درماندگی کند، حاصل این احساس، بی پناهی، گمراهی و سرگردانی است و شوکی مانند شیوع ویروس کرونا به انسان یادآوری می‌کند که باید به جایگاه اصلی و ارتباط معنوی خود با خالق و با راهنمایان اصلی در زندگی اش یعنی ائمه اطهار (ع) بازگردد.

خاکسار افزود: به دلیل الزام رعایت پروتکلهای بهداشتی براساس تکلیفی که ستاد ملی مقابله با کرونا برعهده آستان قدس رضوی گذاشته است، فاصله‌ای بین زائران و مرکز نورانی حرم مطهر رضوی ایجاد شده اما این مهم موجب کمرنگی و اظهار محبت و علاقه نسبت به ائمه اطهار (ع) نمی‌شود بلکه احساس در پناه این مراکز نورانی بودن، در بین مردم بیشتر می‌شود و مسوولیت کسانی که خدمت به زائران را در این مراکز نورانی برعهده دارند سنگین‌تر می‌کند.

وی اضافه کرد: از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ آستان قدس رضوی با رعایت همه پروتکلهای بهداشتی برنامه ریزی خاصی برای دهه پایانی صفر انجام داده و تدابیر خاصی برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اتخاذ کرده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: در پیک سوم شیوع ویروس کرونا، سختی و مسوولیت کار برای خادمان آستان قدس رضوی بیشتر می‌شود و آنها تلاش می‌کنند کار خود را با عمق لازم و در نظر گرفتن شرایط موجود انجام دهند.

خاکسار شعار محوری امسال آستان قدس رضوی را "در پناه امام" ذکر و بیان کرد: در دهه پایانی ماه صفر امسال، آستان قدس رضوی مشابه سال گذشته برنامه‌های مختلفی را با هماهنگی بخشهای مختلف شهری، استانی و ملی و گاه فراملی در نظر گرفته که در سطوح مختلف اعم از تبلیغی، معرفتی، اجتماعی و خدماتی در حرم مطهر، مشهد و استانهای مختلف کشور ارائه می‌کند.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شمار جان‌باختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۶ هزار و ۹۵۷ نفر رسید و ۳۰ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند