کدخبر: ۳۶۵۶۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد ستاد کرونا برای دورکاری کارمندان و محدودیت سفر از تهران

اقتصادنیوز : معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در پایتخت با اشاره به تاثیر مستقیم دورکاری کارمندان در کاهش تردد‌ها و کنترل و مهار کرونا، از اتخاذ تصمیم و ارایه پیشنهاد اعمال دورکاری کارمندان و محدودیت سفر از مبداء تهران به سایر شهر‌ها و استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی ماهر با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر آمار ابتلا به کرونا در تهران افزایشی بوده و این روند همچنان ادامه دارد، گفت: ظرفیت تخصیص داده شده به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تهران به سرعت در حال پر شدن است و اگرچه ظرفیت‌ها بیشتر شده، ولی اگر روند افزایش ابتلا و بستری به همین شکل ادامه داشته باشد، به زودی دچار کمبود تخت خواهیم شد.

کرونا

تدارک بیمارستان‌های صحرایی

وی با بیان اینکه همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به غیر از بیمارستان‌های تک تخصصی در حال حاضر درگیر کرونا بوده و نسبت به بستری بیماران کرونایی اقدام می‌کنند، اظهار کرد: برای شرایط بحرانی‌تر نیز بیمارستان‌های صحرایی در تهران تدارک دیده شده که آمادگی لازم برای بستری بیماران کرونایی را دارند، ولی هنوز نیازی به استفاده از پتانسیل بیمارستان‌های صحرایی وجود ندارد.

پیشنهاد ستاد کرونا و استانداری تهران برای دورکاری کارمندان

ماهر با اشاره به تصمیم و پیشنهاد مشترک ستاد کرونا و استانداری تهران مبنی بر اجرای دورکاری کارمندان در کلانشهر تهران، اظهار کرد: عصر روز یکشنبه این تصمیمات در جلسه وزارت کشور نیز مطرح شد و با توجه به شرایط و حساسیت‌های ویژه پایتخت منتظر موافقت و ابلاغ این محدودیت‌ها از سوی مقامات بالاتر هستیم.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم دورکاری کارمندان در کاهش تردد‌ها و کنترل و مهار کرونا، اظهار کرد: تصمیم برای اعمال دورکاری کارمندان تهران به صورت مشترک از سوی ستاد کرونای تهران و استانداری اتخاذ شده، ولی این تصمیمات با توجه به شرایط تهران نیاز به رایزنی‌های بیشتری دارد.

ماهر همچنین با اشاره به ارایه پیشنهاداتی در خصوص اعمال محدودیت در سفر از مبدا تهران به سایر استان‌ها به خصوص استان‌های شمالی کشور، گفت: این پیشنهاد نیز از سوی ستاد کرونای استان تهران ارایه شده، ولی اجرای آن به اتخاذ تصمیم در سطوح بالاتر و بررسی قابلیت اجرای آن از طرف نیرو‌های انتظامی نیاز دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
45 نفر این پست را پسندیده اند