ژنرال ارشد رژیم صهیونیستی: ایران با زانو زدن خیلی فاصله دارد

کدخبر: 365933
اقتصاد نیوز : یک ژنرال ارشد رژیم صهیونیستی اذعان کرد برغم کارزار فشار حداکثری آمریکا، ایران هنوز از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک مقام اطلاعاتی رژیم صهیونیستی موفقیت کارزار فشار حداکثری دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را مورد تردید قرار داد.

بنابر گزارش العربی الجدید، دورو شارلوم در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اذعان کرد هنوز ثابت نشده است که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران ضرورتاً به نفع اسرائیل بوده است. این ژنرال صهیونیستی ضمن حمایت از کارزار فشار حداکثری آمریکا در ادامه افزود: ایران هنوز با زانو زدن فاصله دارد، عقب نشینی نکرده است.

این مقام صهیونیست البته ادعا‌هایی را در ادامه مطرح کرد. شالوم مدعی شد ایران به عنوان یک ابرقدرت تضعیف شده، البته استراتژی آمریکا، اعمال فشار حداکثری (علیه ایران) و پیش رفتن به سوی یک توافق است. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این توافق به نفع ما خواهد بود؟

شالوم در ادامه این مصاحبه ایران را منشا بزرگترین خطر برای رژیم صهیونیستی دانست و مدعی شد توانایی‌های حماس، جهاد اسلامی و حزب الله لبنان از ایران نشات می‌گیرد و در صورت برخوداری ایران از قابلیت هسته ای، این روند بسیار خصمانه خواهد بود. این ژنرال صهیونیست در ادامه با اذعان به توانمندی نظامی جمهوری اسلامی افزود: ایران این توانایی را دارد که از لحظه تصمیم گیری ظرف دو سال به توانایی هسته‌ای دست یابد. این مدت زمانی طولانی نیست و همین مرا بسیار نگران می‌کند. اگر ایران به بمب هسته‌ای دست یابد، تمامی این سیستم به سوی ما هدایت می‌شود.

این ژنرال صهیونیست بخشی از مصاحبه خود را به طرح ادعا علیه جنبش حزب الله و پروژه موشکی آن اختصاص داد و با استناد به ادعا‌های اخیر بنیامین نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص انبار‌های اسلحه و موشک حزب الله در بیروت، مدعی شد این اقدام موجب در تنگنا قرار گرفتن دبیرکل حزب الله شده است.

ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل علیه حزب الله، خیلی زود با واکنش این جنبش همراه شد. حزب الله با اجازه دادن به رسانه‌ها برای محل مورد ادعای نتانیاهو، واهی بودن ادعا‌های او را برملا کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما