کدخبر: ۳۶۶۱۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جایزه عجیب و گران آمریکا برای دستگیری یک ونزوئلائی

اقتصاد نیوز : وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۵ میلیون دلار جایزه در قبال اطلاعاتی که منجر به دستگیری "سمارک خوزه لوپز بلو" شود پیشنهاد داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: دستگاه دیپلماسی ایالت متحده که سیاست جایزه بگیر در قبال دولت نیکلاس مادورو به کار گرفته در بیانیه ای اعلام کرد که برای دستگیری و یا محکومیت لوپز بلو شهروند ونزوئلایی ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا مدعی است "لوپز بلو" در جرایم سازمان یافته فراملی حضور داشته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اوایل ماه جاری نیز اعلام کرد که پنج مقام ونزوئلایی که چند تن از اعضای مجلس ملی این کشور نیز جزو آن‌ها هستند، به دلیل آنچه تلاش برای تضعیف دموکراسی عنوان شده، به فهرست تحریم‌های واشنگتن افزوده شده‌اند.

انتخابات پارلمانی ونزوئلا کمتر از دو ماه دیگر (۶ دسامبر برابر با ۱۶ آذر) برگزار خواهد شد و برخی رهبران مخالف که این انتخابات را تحریم کرده بودند، با مشاهده ادامه استقرار دولت مادورو در راس قدرت، در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و برای شرکت در انتخابات ابراز تمایل کرده‌اند.

آمریکا به همراه حدود ۵۰ کشور دیگر، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ ونزوئلا که به پیروزی دوباره مادورو انجامید را نپذیرفته‌اند و «خوان گوایدو» رهبر مخالفان را به عنوان رییس جمهوری موقت این کشور به رسمیت شناخته‌اند.

مادورو از حمایت نیروهای مسلح ونزوئلا و همچنین از حمایت کشورهایی همچون چین و روسیه برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند