واکنش چین به ماجراجویی دریایی آمریکا

کدخبر: 366336
اقتصاد نیوز : وزارت دفاع چین در واکنش به ورود غیرقانونی یک فروند ناوشکن آمریکایی به حریم آبی جزایر پاراسل، به واشنگتن هشدار داد که دست از اقدامات تحریک‌کننده بردارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر:  سخنگوی وزارت دفاع چین امروز جمعه، از ورود غیرقانونی ناوشکن آمریکایی «جان مک‌کین» به آب‌های مجمع‌الجزایر مورد مناقشه «پاراسل» در دریای چین جنوبی به شدت انتقاد و اعلام کرد که این کار بدون اجازه دولت پکن انجام شده است.

در بیانیه وزارت دفاع چین می‌خوانیم: خواستار توقف فوری چنین اقدامات تحریک‌کننده‌ای از سوی آمریکا هستیم و به شدت اوضاع را کنترل می‌کنیم تا مانع از این‌گونه عملیات‌های نظامی در سطوح دریایی و هوایی شویم.

این وزارتخانه همچنین از اتخاذ همه اقدامات لازم برای تضمین امنیت و تمامیت ارضی و همچنین حفظ صلح و ثبات دریای چین جنوبی خبر داد.

به گزارش مهر، آمریکا در ادامه سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک و در راستای ممانعت از قدرت‌یابی چین، به ناامن کردن محیط پیرامونی این کشور به ویژه در آبراه ر اهبردی دریای چین جنوبی روی آورده حال آنکه همزمان جریان‌های جدایی‌طلب مناطق تابعه این کشور نظیر هنگ‌کنگ، تایوان و تبت را نیز تحریک می‌کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما