تدابیر شدید امنیتی در منطقه سبز بغداد

کدخبر: 366363
اقتصاد نیوز : طبق اعلام برخی منابع عراقی اعلام حالت فوق‌العاده امنیتی و تدابیر شدید نظامی در منطقه امنیتی سبز بغداد حوالی سفارت آمریکا برقرار شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در ساعت‌های گذشته منطقه امنیتی سبز بغداد شاهد نقل و انتقالات گسترده نیروهای امنیتی عراق و تجهیزات نظامی بوده است.

بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها، این نقل و انتقالات با هدف حفاظت از ساختمان سفارت آمریکا در پی دریافت اطلاعات منابع امنیتی از حمله به این مکان توسط گروه های مقاومت انجام شده است.

از سوی دیگر، کانال خبری صابرین نیوز اعلام کرد که تفنگداران دریایی آمریکا به دنبال استقرار تیپ ۵۶ حفاظت از منطقه امنیتی سبز و تقویت های نظامی جدید درهای اصلی سفارت آمریکا را بستند.

به نوشته صابرین نیوز، تاکنون مشخص نشده که تدابیر امنیتی شدید و استقرار گسترده نیرو و تجهیزات سنگین نظامی در منطقه سبز به چه منظوری انجام شده است.

از سوی دیگر گروه های مقاومت به فایل صوتی تماس تلفنی فرماندهی عملیات مشترک عراق دست یافته اند که در آن به لشکر ۹ این کشور دستور داده شده که برای تقویت تیپ ۵۶ نیرو و تجهیزات نظامی به منطقه امنیتی سبز اعزام کند.

در همین حال، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق (نخست وزیر) در بیانیه ای اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به منطقه امنیتی سبز بغداد را تکذیب کرد.

سرلشکر «یحیی رسول» گفت: آنچه که در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در مورد اعلام حالت فوق العاده و هشدار در پایتخت نقل می شود، همه نادرست است و صحت ندارد.

وی افزود: نقل و انتقالات روز جمعه نیرو و تجهیزات نظامی در بغداد، اقدامات معمول امنیتی بوده است.

رسول گفت که رسانه ها نباید اخبار نادرست و شایعات بی اساس منتشر کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما