قاضی به وکیل امامی: دروغ نگویید؛ شما کیفرخواست را گرفته اید؛ پایین امضایتان کلمه «یا فاطمه زهرا» قید کرده‌اید

کدخبر: 366443
اقتصاد نیوز : سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سید محمد امامی و ٣٣ متهم دیگر امروز(شنبه) در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی برگزار شد و ابتدای جلسه قاضی دادگاه تذکراتی به وکیل متهم داد و گفت: دادگاه از مسیر قانون خارج نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در ابتدای جلسه با دستور قاضی دادگاه، سیدمحمد امامی متهم ردیف اول پرونده در جایگاه قرار گرفت.

پیش از دفاع متهم ردیف اول پرونده، قاضی مسعودی مقام گفت: در جلسه قبلی مطالبی از سوی وکیل امامی مطرح شد که برخی برخلاف واقع بود و در فضای مجازی مطرح شد؛ ما در دادگاه فقط کار حقوقی می‌کنیم و آنچه که بیان شده مفاد کیفرخواست است.

وی ادامه داد: فونت کیفرخواست خوانده شده که در اختیار نماینده دادستان به عنوان قرائت کننده در جلسات قبل قرار گرفت، متفاوت از سیستم ما است اما محتویات هیچ تفاوتی ندارند؛ کیفرخواست از طریق سیستم ابلاغ شده و به صورت سیستمی قابل مشاهده است.

قاضی مسعودی مقام اظهارداشت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست هیچگونه تفاوتی ندارند.

وی اضافه کرد: همه مستندات وجود دارد و اگر دقت نداشته اید باید دقت می کردید تا می‌دیدید که منطبق با کیفرخواست بوده، من یک به یک آن را مطالعه کردم و سرسوزن آنچه خوانده شد با آنچه که شما از دادگاه گرفته‌اید، تفاوتی ندارد.

قاضی مسعودی مقام خطاب به وکیل محمد امامی افزود: سال 97 که محاسن نداشتید در زمانی که هیئت مدیره بانک سرمایه بخشایش و توسلی و کاظمی بودند به دفتر من مراجعه کردید و گفتید من وکیل و مسئول وصول مطالبات بانک سرمایه بودم و بیان کردید که مستنداتی دارید در رابطه با فساد بانک سرمایه، هیئت مدیره و برخی از افرادی که تسهیلات گرفته اند و نام برخی از افراد متهم در پرونده حاضر را به صراحت و ضمنی بیان کردید.

قاضی دادگاه گفت: به دفترم اعلام کردم برای آنکه ذهنیت ایجاد نشود از شما دعوت نکنند؛ شما مدام می‌گویید قاضی عادل دادگاه اما بعد می گویید عدالت را در این دادگاه جستجو نکنید در حالی که دادگاه فقط اجازه قرائت کیفرخواست را داده است.

قاضی مسعودی مقام خطاب به وکیل متهم ردیف اول تذکر داد: شان و شئونات وکالت را رعایت کنید و در زمان مقرر دفاعیات خود را بیان کنید؛ ما هیچ گاه پا را از قانون فراتر نمی‌گذاریم.

قاضی مسعودی مقام خطاب به وکیل متهم که ادعا داشت به وی کیفرخواست داده نشده، گفت: شما حتی کیفرخواست برای جلب دادرسی را مطابقت ندادید و حتی تفاوت فونت تایپ را متوجه نشده اید.

قاضی دادگاه با نشان دادن مستندات گفت: درخواست شما موجود است و امضای شما مبنی بر دریافت محتویات درخواستی نیز وجود دارد که در پایین امضا کلمه «یا فاطمه زهرا» قید کرده‌اید.

وی ادامه داد: در نوزدهم خرداد سال 99 اولین درخواست شما وجود دارد دروغ نگویید و شان دادگاه را حفظ کنید شما در نامه نوشته اید که کیفرخواست ابلاغ شد و من ایراداتی دارم امضا کرده اید.

قاضی مسعودی مقام گفت: شما حق دارید در رسانه ها و فضای مجازی اکاذیب، توهین و افترا روادارید؛ کدام دادگاه ۷۰ جلسه رسیدگی برگزار کرده‌اند اگر شما می‌گویید عدالت یعنی پذیرش حرف شما و برائت، درست نیست عدالت یعنی کاری که ما منطبق با قانون انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد از جمله کارتون خواب های بی بضاعت از این دادگاه حکم برائت گرفته اند همچنین برخی از مدیران را هم گفته‌ایم که اتهامات منتسب به شما نبوده و مربوط به مدیران پایین دستی بوده است.

قاضی دادگاه با تاکید بر اینکه از دادگاه از مسیر قانون خارج نمی‌شود، خاطرنشان کرد: هیچ کسی با شما جهت ندارد؛ شما اظهارات و دفاعیات و ادله نماینده دادستان را بشنوید و بعد دفاعیات خود را داشته باشید.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد امامی تهیه کننده سریال «شهرزاد» است که نامش از سوی نماینده دادستان تهران و برخی متهمان پرونده بانک سرمایه در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی مطرح شد.

٢٧ مرداد ماه نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ٣٣ متهم دیگر به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. در این جلسه قهرمانی نماینده دادستان به قرائت بخش اول کیفرخواست ۲۴۰ صفحه ای متهمان و دلایل انتساب جرم پرداخت.

دومین جلسه دادگاه این پرونده ١۵ مهر ماه سال جاری برگزار شد و در جلسه دوم نیز بخش دیگری از کیفرخواست توسط امید فولادی و امیر رسول قهرمانی نمایندگان دادستان قرائت شد.

رسول امیرقهرمانی نماینده دادستان تهران در یکی از جلسات دادگاه بانک سرمایه گفت: سیدمحمد امامی و احسان دلاویز (متهم ردیف دوم پرونده) در بانک سرمایه همه کاره بودند و در اعطای تسهیلات به خود و سایرین دخالت می‌کردند. امامی بازیگر اصلی میدان تهاترها با بانک سرمایه بوده است و از طریق ارتباط با دلاویز و فردی که از بستگان رضوی و مدیر شرکت توسعه ساختمان بانک سرمایه بوده ملک خریده و ۳۰ میلیارد گران‌تر به شرکت توسعه فروخته است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما