تهدید نیروهای آمریکایی از طرف گردان‌های حزب‌الله عراق/شدیدتر مقاومت می‌کنیم

کدخبر: 366481
اقتصاد نیوز : گردان‌های حزب‌الله عراق امروز (شنبه) تهدیدهای جدیدی علیه نیروهای آمریکایی مستقر در عراق مطرح و اعلام کرد، واشنگتن با ارسال پیام‌هایی خواستار توقف عملیات علیه نیروهای خود شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد محیی، سخنگوی این گردان‌ها به شبکه المسیره گفت، اگر آمریکا در مقابل درخواست خروج نیروهایش از عراق همچنان لجاجت کند، مقاومت شدیدتر و قدرتمندتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه آمریکا در پیام‌هایی خواستار توقف عملیات مقاومت علیه نیروهای خود شده، گفت، مقاومت روی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر فعلی حساب نمی‌کند، او حق ندارد حق ملت عراق را مصادره کرده و نیروهای آمریکایی را در عراق نگهدارد.

رسانه‌های داخلی عراق به نقل از محیی اعلام کردند: آمریکا دشمن ماست و تلاش می‌کند حشد شعبی را نابود کند که در این امر شکست خواهد خورد. آمریکا می‌خواهد در عراق بماند تا امنیت اسرائیل را تضمین کرده و راه بین ایران، سوریه و لبنان را ببندد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند در عراق بمانند و پس از تشدید حملات علیه آنها در تنگنای بزرگی به سر می‌برند، مسؤولان دولتی را به اجرای دستورکارهای آمریکا متهم کرد تا جایی که گویی کارکنان سفارت آمریکا هستند.

محیی با اشاره به وجود پافشاری‌ها برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشور، از پارلمان عراق خواست مصوبه خود را در این زمینه اجرایی کند و افزود، مقاومت قابلیت و مهارت جنگی بسیاری بالایی دارد.

این تهدیدات همزمان با اقدامات بسیار دولت عراق برای منصرف کردن واشنگتن از بستن سفارتش در بغداد و انتقال آن به اربیل در پی حملات به هیئت‌های خارجی به ویژه آمریکا صورت می‌گیرد.

تیتر یک
  • بررسی روند قیمت اوراق تسه در هفته سوم فروردین

    اقتصادنیوز: در هفته سوم فروردین ۱۴۰۰ کانال قیمت خرید اوراق تسهیلات مسکن در مرز ۵۰ هزار تومان قرار گرفته و نرخ سود تا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما