کرونا جان چند تهرانی را از ابتدای شیوع تاکنون گرفت

کدخبر: 366531
اقتصاد نیوز : ۱۳ هزار و ۸۲۶ نفر از ابتدای اسفند پارسال تاکنون در تهران بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این خبری است که رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، کلان‌شهر تهران از اسفند سال گذشته درگیر بیماری کروناست. شهرداری تهران به منظور کاهش شیوع این بیماری اقداماتی را انجام و دستورالعمل‌هایی را اجرایی کرده است. هرچند به دلیل کمبود واگن و اتوبوس، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به درستی رعایت نشد، اما استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری شد. البته ضدعفونی کردن واگن‌ها و اتوبوس‌ها هم در دستورکار قرار گرفت و شهرداری سوله‌هایی را برای دوران نقاهت بیماران کرونایی در نظر گرفت. 

اکنون شیوع کرونا افزایش پیدا کرده است و گفته می‌شود که وضعیت در تهران فوق‌قرمز است و هر روز تعداد بیماران در بیمارستان‌های تهران افزایش پیدا می‌کند. البته از امروز (۱۹ مهر) ‌برای افرادی که ماسک نزنند، جریمه ۵۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است. همچنین افرادی که بیماری خود را اعلام نکنند، ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. وضعیت آمار فوتی‌ها افزایش پیدا کرده است و گفته می‌شود آمار فوتی‌ها در تهران بر اثر ویروس کرونا حدود ۱۴ هزار نفر رسیده است. 

در این میان ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران می‌گوید: از ابتدای اسفند تا روز گذشته ۱۳ هزار و ۸۲۶ تهرانی به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

خداکرمی می‌گوید: نه فقط کادر درمان که در برابر ویروس کرونا فرسوده شده‌اند، بلکه کارکنان بهشت زهرا(س) هم تحت فشار هستند. دو هفته‌ای‌ است که آمار فوتی‌ها افزایش زیادی پیدا کرده است و روزانه تقریبا ۱۰۰ نفر بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهند. 

وی در خصوص تناقض آمار شهرداری با آمار نهادهای دیگر گفت: تناقضی در آمار نیست. ما براساس آمار سازمان بهشت‌زهرا(س) تعداد فوتی‌ها را اعلام می‌کنیم و ملاک ما آمار بهشت‌زهرا(س) است و جوازهای کفن و دفنی  که براساس مرگ با کرونا ویروس و یا احتمال کرونا ویروس صادر می‌شود. البته کسانی هم که می‌گویند احتمال دارد به کرونا ویروس دچار شده باشند، در بیشتر موارد این ویروس را داشته‌اند یا تست‌شان آماده نشده یا شرایط دیگری بوده است. آمار بهشت‌زهرا(س) به واقعیت نزدیک‌تر است.

وی در خصوص آمار دفن و کفن بیماران مبتلا به کرونا در هفته گذشته گفت:‌ نزدیک به دو هفته است روزانه بالای یکصد نفر در تهران بر اثر کرونا ویروس جان خود را از دست می‌دهند. در شنبه هفته گذشته ۱۳۶ نفر و در روز گذشته ۱۰۴ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند. پنج‌شنبه هفته گذشته هم تعداد فوتی‌ها بر اثر کرونا ۱۰۹ نفر بود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما