کدخبر: ۳۶۶۶۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مراقب سیانور میان این میوه باشید!

اقتصاد نیوز : سیب یکی از خوشمزه‌ترین و البته سالم‌ترین میوه‌های موجود در دنیا می‌باشد که می‌تواند سلامتی شما را تضمین کند، اما همین حرف را نمی‌توان درباره هسته آن زد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هسته سیب دارای ماده‌ای به نام آمیگدالین می‌باشد که در بدن انسان تبذیل به سمی قوی به نام سیانور می‌شود. این سم یکی از کشنده‌ترین سموم بوده که در جنگ‌ها و خودکشی‌های جمعی استفاده می‌شود.

هرچند میزان سم موجود در هسته سیب زیاد نبوده و به ندرت باعث مشکلات حادی شده است، اما بهتر است از مصرف آن خود داری کرد.

باید توجه داشته باشید که پوسته بیرونی هسته سیب به راحتی در دستگاه گوارش تجزیه نشده و باعث می‌شود تا سم سیانور در بدن شما آزاد نشود، اما در مواردی که هسته سیب جویده شود این ماده به راحتی در دستگله گوارش شما ایجاد می‌شود.

روزانه میزان زیادی از انواع سموم به بدن شما وارد شده که به دلیل دوز بسیار پایین آنها، خطری برای بدن شما ایجاد نمی‌کنند و امری کاملا طبیعی می‌باشد.

در واقع برای کشنده بودن سیانور موجود در سیب شما لازم است ۲۰۰ هسته سیب را به شکل کامل بجوید و فرو دهید. هرچند آژانس ثبت سموم و بیماری‌ها هشدار می‌دهد که میزان بسیار پایین سم سیانور نیز می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

این آژانس پیشنهاد می‌کند که افراد از خوردن هسته میوه‌هایی مانند سیب، زردآلو، هلو و گیلاس خودداری کنند تا دچار مشکلات ثانویه مسمومیت نشوند.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند