کدخبر: ۳۶۶۶۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سفر نخست وزیر عراق به انگلیس

اقتصاد نیوز : وزیر خارجه عراق امروز با سفیر انگلیس درباره سفر قریب الوقوع نخست وزیر عراق به لندن گفت‌وگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  وزیر خارجه عراق امروز یکشنبه  با سفیر انگلیس در عراق درباره سفر قریب الوقوع نخست وزیر عراق به لندن گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: فؤاد حسین امروز، با استیفن هیکی سفیر انگلیس در عراق دیدار کرد و موضوع این دیدار، سفر قریب الوقوع مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و مهم‌ترین مسائل مورد اهتمام دو کشور بود.

وزیر خارجه عراق در این دیدار تاکید کرد: دولت عراق تدابیر امنیتی، فنی و سازمانی متعددی را برای ایجاد فضای مناسب کار همه نهادهای دیپلماتیک در بغداد اتخاذ کرده است.

براساس این بیانیه،  تحولات اوضاع در منطقه و جهان که مورد اهتمام عراق و انگلیس است، نیز در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الکاظمی اوایل شهریور ماه گذشته هم به واشنگتن سفر کرد، اما خیلی از کارشناسان در داخل و خارج عراق معتقد بودند، این سفر دستاورد آنچنان مهمی برای عراق به دنبال نداشت و قراردادهایی که بین بغداد و واشنگتن امضا شد به نفع ملت عراق نبود و این حق را به آمریکایی‌ها داد که در مسائل نفتی و انرژی عراق، دخالت کنند و در مسئله خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق هم در این سفر هیچ جدول زمانی برای خروج آمریکا مشخص نشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند