چرا کودکان در خواب راه می روند ؟

کدخبر: 366764
اقتصادنیوز : شاید کودکان شما هم عادت به راه رفتن در خواب داشته باشند که علت این امر کامل نشدن مغز است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خواب برای همه افراد زمانی برای استراحت و بیشترین حرکاتی که به طور معمول به هنگام خوابیدن انجام می‌دهیم چرخیدن و غلتیدن است، اما برای برخی، خوابیدن می‌تواند زمانی برای راه رفتن، رانندگی و حتی درست کردن غذا به صورت آگاهانه باشد که به این امر راه رفتن در خواب می‌گویند و دانشمندان در تلاشند که علت این اتفاق را بدانند.

این اتفاق بیشتر در کودکان رخ می‌دهد و بیشتر در ساعاتی که به خواب عمیق فرو می‌رویم و امواج مغز در کمترین حالت خود است این امر اتفاق می‌افتد.

اما در حالت خواب rem که خواب زیاد عمیقی نیست و فعالیت مغز در بیشترین حد خود است، زمانی که شما خواب می‌بینید برای جلوگیری از تکان خوردن بدن، عضلات بدن به صورت موقت فلج می‌شوند. جالب است بدانید که بیشتر راه رفتن‌های در خواب زمانی اتفاق می‌افتد که خارج از زمان mre هستید، زیرا شما نمی‌توانید با عضلات فلج راه بروید و با همین منطق حرف زدن‌های در حال خواب هم در همین حالت از خواب rem برای شما اتفاق می‌افتد.

 زمانی که یک نفر در خواب راه می‌رود در خواب عمیق بسر می‌برد و بیدار کردن این فرد بسیار سخت است و اگر این افراد را بیدار کنیم در یک حالت گیجی بسر می‌برد و برایشان سوال است که چرا روی تخت خودشان نیستند. بیدار کردن این دسته از افراد خطرناک نیست، اما شما مجبور هستید به این افراد توضیح دهید که چه اتفاقی برایشان رخ داده است.

علت اصلی راه رفتن در خواب

یک فرضیه وجود دارد که ایجاد این حالت به دلیل تغییر وضعیت مستقیم مغز در حالت خواب عمیق به بیداری به جای طی کردن فرآیند بیدار شدن اتفاق می‌افتد. همچنین اتفاق نظری بین دانشمندان وجود ندارد و فرضیه‌های آنها در حد یک فرضیه است.

راه رفتن در خواب بیشتر در کودکان اتفاق می‌افتد، زیرا دانشمندان معتقدند که مغز کودکان هنوز کامل نشده است و هورمون‌های رشد در آن‌ها باعث این اتفاق می‌شود که سبب اختلال در کارکرد گیرنده‌های منع‌کننده مغز می‌شوند.

 انتقال‌دهنده‌های عصبی به نام گابا وجود دارند که به اصطلاح موتور مغز را به هنگام خواب خاموش می‌کنند؛ در افراد بالغ این انتقال‌دهنده‌ها کارشان را برای جلوگیری از حرکت عضلات بدن به خوبی انجام می‌دهند، اما در کودکان به دلیل کامل نبودن مغزشان این فرآیند به خوبی انجام نمی‌شود و مغزشان همچنان فعال باقی می‌ماند که در نهایت موجب راه افتادنشان در خانه به هنگام خواب می‌شود.

معمولاً با افزایش سن و کامل شدن مغز، این مشکل در کودکان حل می‌شود، اما اگر شما همچنان بزرگ شده‌اید و هنوز در خواب راه می‌روید احتمالاً اعتیاد به الکل یا افسردگی دارید که می‌توانید با مراجعه به پزشک، به درمان خود بپردازید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما