کدخبر: ۳۶۷۰۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هرگز جگر فله‌ای مرغ نخرید

اقتصادنیوز : یک مقام مسئول در سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به آنکه تضمینی بر بهداشتی بودن جگر فله مرغ نیست، افراد از خرید آن اجتناب کنند.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سامد برومند فر مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور، با تاکید بر مصرف مرغ و سایر آلایش‌های خوراکی شناسنامه دار اظهار کرد: اگر مرغ، جگر و سایر آلایش‌های مرغ در کشتارگاه‌های صنعتی تحت نظارت سازمان دامپزشکی تولید و بسته بندی شده باشند، در خصوص مصرف این اقلام جای هیچ گونه نگرانی نیست.

او افزود: اگر آلایش‌های مرغ دارای برچسب سازمان دامپزشکی باشند و همواره افراد از مراکز معتبر این محصولات را خریداری کنند، مصرف جگر مرغ هیچ گونه ایرادی ندارد.

مصرف جگر شناسنامه دار منعی ندارد

برومند فر با تاکید بر مصرف محصولات شناسنامه دار پروتئینی بیان کرد: اگر مرغ و سایر آلایش‌های خوراکی شناسنامه دار باشند، به طوری که تاریخ تولید، انقضا و رتبه بندی مشخص باشد و شرایط نگه داری هم رعایت شده باشد، مصرف آن منعی ندارد.

مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی در پایان با تاکید بر اجتناب از خرید محصولات فله تصریح کرد: با توجه به آنکه تضمینی مبنی بر بهداشتی بودن و سلامت محصولات فله و فاقد شناسنامه وجود ندارد، به افراد توصیه می‌شود که از خرید این گونه محصولات اجتناب کنند، همچنین محصولات به طور کامل پخت شود تا از لحاظ میکروبی خطری وجود نداشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند