بایدن دوازده درصد جلو افتاد

کدخبر: 367496
اقتصادنیوز : تازه‌ترین نظرسنجی‌های انتخاباتی آمریکا حاکی از آن است که «جو بایدن» همچنان با اختلاف دو رقمی 12 درصد از «دونالد ترامپ» جلوتر قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، طبق جدیدترین ردیاب نظرسنجی‌های مرکز تحقیقات اقتصادی و اجتماعی «یو اس سی دورنسایف»، «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با اختلاف دوازده درصد از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکاپیشی گرفت.

نظرسنجی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ مرکز یو اس سی دورنسایف، تغییرات نظرات آمریکایی‌ها را در طول مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکادنبال می‌کند.

طبق این گزارش، شش هزار شرکت‌کننده یک هفته درمیان به سؤالات مرکز یو اس سی دورنسایف در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پاسخ می‌دهند و تمایل خود برای رأی دادن به نامزد مورد نظر خود را اعلام می‌کنند.

نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها و بررسی‌های مرکز دورنسایف که روز گذشته (چهارشبنه ۲۳ مهرماه) منتشر شده ، نشان می‌دهد که ۵۳.۷۲ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از بایدن حمایت کرده‌اند و ۴۱.۵۸ درصد از مردم آمریکا حامی ترامپ هستند.

این نظرسنجی همچنین نظر آمریکایی‌ها درباره حزب مورد نظر خود در انتخابات کنگره آمریکا را نیز مورد ارزیابی قرار داده است که در آن حزب دموکرات با اختلاف ۸ درصد و جلب حمایت ۵۲ درصد آمریکایی‌ها از حزب جمهوری‌خواه با جلب حمایت ۴۴ درصد جلوتر قرار گرفته است.

روز گذشته نیز روزنامه گاردین، نتایج جدیدترین نظرسنجی از انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر آمریکا را منتشر کرد که حاکی از آن بود که ۵۷ درصد از رأی‌دهندگان احتمالی اعلام کردند که در روز انتخابات ۱۳ آبان به بایدن رأی‌ می‌دهند و تنها ۴۰ درصد از آنها از ترامپ حمایت کردند.

یافته‌های مؤسسه تحقیقاتی «آپینیوم» (Opinium) همچنین نشان می‌دهد که یک ماه پرحجم که شاهد مرگ «روث بیدر گینزبرگ» قاضی دیوان عالی، مناظره فاجعه‌بار ترامپ در مقابل بایدن و شیوع  کرونا در کاخ سفید و آلوده شدن رئیس‌جمهور  آمریکا به «کووید-19» بود، به نفع نامزد دموکرات‌ها تمام شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما