کدخبر: ۳۶۷۷۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خیز وحشتناک کرونا در این شهر

اقتصادنیوز :رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونا گفت: به استناد سامانه ماسک علاوه بر کلان شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، ارومیه و کرج که منع آمدو شد دارند، شهرهای نیشابور، سبزوار، بیرجند و بجنورد نیز در خراسان بزرگ در آستانه خیز وحشتناکی از کرونا هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز،  محسن عظیمی نژاد بیشترین میزان ابتلا، بستری و فوت بر اساس تفکیک سنی و جنسیتی را نیز بدین شرح اعلام کرد: بیشترین میزان فوتی در سن ۶۰سال و گروه بعد رده سنی ۳۰تا ۵۹سال بوده است. دکتر عظیمی نژاد با اشاره به اینکه فوت زیر ۷سال نیز به علت کرونامشاهده شده است تصریح کرد: میزان فوت در خانم ها ۴۶درصد و در مردها ۵۶ درصد بوده است.

به گفته  عظیمی نژاد آمار بستری ها نشان می دهد که بیشترین آمار فوت بر اثر کرونا در بخش مرکزی بوده است یادآورشد: بعد از بخش مرکزی، شهرستان های فیروزه و زبرخان همردیف باهم و بخش های میان جلگه و سرولایت کمترین میزان فوت در اثر کرونا را داشته اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آمار مرگ از اسفند۹۸ تا شهریور سال جاری، به نسبت مدت مشابه در سال گذشته با ۱۳ درصد افزایش همراه بوده و درصد مرگ در اثر کووید را ۱۵/۷درصد ذکرکرد

  

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند