کدخبر: ۳۶۷۷۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ زرادخانه اتمی خود را به رخ کشید؛ آمریکا موشک های فراصوت دارد

اقتصادنیوز : رئیس جمهوری آمریکا در جریان کمپین خود در فلوریدا گفت، این کشور اکنون موشک‌های فراصوت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان این کارزار انتخاباتی در فلوریدا همچنین گفت، دولتش قدرت نظامی بی رقیب خود را حفظ می‌کند و ادامه داد: امیدوارم که ایالات متحده هرگز از زرادخانه اتمی خود استفاده نکند.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: ما موشک‌های فراصوتی داریم که درباره آنها شنیده‌اید. ما از آنها استفاده نمی‌کردیم چون سایر کشورها، برنامه‌های ما را از دولت قبلی یعنی باراک اوباما به سرقت برده‌اند. اما ما اکنون این موشک‌های فراصوت را داریم.

روز پنجشنبه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، مرکز نبرد زمینی نیروی دریایی در ایندیانا را به عنوان پایگاه اولیه برای توسعه و ساخت تسلیحات فراصوت در نظر گرفته است. این مرکز به دانشمندان و مهندسان اجازه می‌دهد تا قدرت نفوذ و سرمایه گذاری‌های اولیه را برای کمک به خدمات نظامی آمریکا در توسعه تسلیحات فراصوت انجام دهند که شامل ارتقای سریعتر و سازگارتر این تسلیحات می‌شود.

در سال جاری میلادی، آمریکا یک خیزش سریع برای ساخت و تولید موشک‌های فراصوت انجام داد که می‌تواند با سرعتی بالغ بر پنج تا ۲۰ برابر سرعت صوت حرکت کند که این یک واکنش به موفقیت‌های فناوری چین و روسیه محسوب می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند