کدخبر: ۳۶۷۹۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ورود هیأت آمریکایی-صهیونیستی برای برقراری روابط رسمی به بحرین

اقتصاد نیوز : هواپیمای حامل یک هیأت آمریکایی-صهیونیستی برای امضای «بیانیه مشترک» جهت از سر گیری رسمی روابط دیپلماتیک میان منامه و تل آویو، وارد بحرین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، هواپیمای حامل وزیر خزانه‌داری آمریکا و مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در رأس یک هیأت آمریکایی و صهیونیستی ظهر امروز (یکشنبه) وارد فرودگاه منامه شد.

به گزارش العربیه،  «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین در مراسم استقبال از این هیأت، این رخداد را «بی سابقه» خواند و مدعی شد که توافق سازش در راستای حفظ حقوق مردم کشورهای غرب آسیاست.

او سفر این هیأت آمریکایی-صهیونیستی را گامی در جهت «صلح» خواند گفت که منامه در تلاش برای برقراری همکاری‌های گسترده اقتصادی سه جانبه میان رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین است.

«استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز گفت پروازهای بیشتری میان منامه و تل آویو برقرار خواهد شد و فرصت‌های بسیاری برای همکاری در زمینه اقتصادی و سرمایه‌گذاری وجود دارد.

«مئیر بن شبات» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز مدعی «تاریخی بودن» این سفر شد و گفت که امیدوار است به زودی مقامات بحرینی نیز به سرزمین اشغالی سفر کنند.

قرار است امشب در جریان این سفر ««بیانیه مشترک» برای برقراری رسمی روابط دیپلماتیک میان بحرین و رژیم صهیونیستی امضاء و در پی آن سفارتخانه‌های دو طرف افتتاح شود.

دولت بحرین برای اولین بار در تاریخ ۱۱ سپتامبر (۲۱ شهریور) از آمادگی خود برای توافق سازش با رژیم صهیونیستی خبر داد. پیش از آن دونالد ترامپ در ۱۳ آگوست از توافق امارات با این رژیم خبر داده بود. امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) با حضور در کاخ سفید به طور رسمی توافق سازش با رژیم صهیونیستی را امضاء کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند