کدخبر: ۳۶۸۴۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استخدام یک وکیل برای دفاع از پرونده سعد الجبری توسط بن‌سلمان

اقتصاد نیوز : به نظر می‌رسد که ولیعهد عربستان بعد از تمام تهدیداتی که علیه سعد الجبری، افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان از طریق جاسوسانش در جهان انجام داده، مجبور به گرفتن چند وکیل آمریکایی برای دفاع از او در این پرونده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم نوشت، دادگاه فدرال در واشنگتن اطلاعیه‌ای را از وکلای مدافع محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، بدر العساکر، مدیر دفتر وی، سعود القحطانی، مشاور وی و احمد عسیری، معاون رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی که متهم به تلاش برای قتل سعد الجبری شده‌اند، دریافت کرد.

منابع اطلاع‌رسانی عربی و غربی اعلام کردند، استخدام وکلا یک تنگنا و مشکل دیگری برای محمد بن سلمان قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است. این درحالی است که حساب‌های حامی ولیعهد عربستان اعلام کردند استخدام وکلا برای الجبری فاجعه‌بار خواهد بود.

الجبری پیشتر از ولیعهد عربستان به دستگاه قضایی آمریکا شکایت و وی را به تشکیل تیمی برای قتلش در شهر بوستون آمریکا در سال ۲۰۱۷ و به کارگیری جاسوسان مخفی در آمریکا برای تعقیب وی متهم کرد.

براساس این شکایت، دو هفته بعد از ترور جمال خاشقجی، محمد بن سلمان تیمی را برای ترور الجبری در کانادا بعد از شکست تلاش‌های قبلی‌اش اعزام کرد. همچنین محمد بن سلمان از الجبری خواسته بود ظرف ۲۴ ساعت به عربستان بازگردد وگرنه کشته خواهد شد.

پیشتر دادگاه فدرال در واشنگتن دستور احضار قضایی محمد بن سلمان درباره پرونده تلاش برای ترور الجبری را صادر کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند