خشم ترامپ از مقررات جدید مناظره

کدخبر: 368674
اقتصاد نیوز : آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور اخبار اصلی و سرفصل‌های رسانه.های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است در دو موضوع اصلی کرونا و انتخابات آمریکا خلاصه می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز چهارشنبه (۳۰ مهرماه) به شرح زیر است: 

«گاردین»، روزنامه انگلیسی نوشته است: هیات نظارت بر مناظره نامزدهای انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا، اجازه خاموش کردن میکروفن متخلف از قوانین و مقررات مناظره را دریافت کرد. بر این اساس رقیبان، دیگر امکان پریدن در میان حرف یکدیگر را نخواهند داشت. به نظر می‌رسد که این مقررات ترامپ را خشمگین کرده است.

«فایننشال تایمز» دیگر روزنامه انگلیسی هم امروز اعلام کرده است: رای دهنگان آمریکایی، علیه سیاست‌های اقتصادی ترامپ، برخاسته‌اند. نظرسنجی‌های پیش از انتخابات، نشان می‌دهد که بسیاری معتقدند، ترامپ به اقتصاد آمریکا لطمه می‌زند. از سوی دیگر جو بایدن، رقیب اصلی انتخاباتی ترامپ امیدوار است که کاتولیک‌ها به پشتیبانی از او بیایند تا بتواند پیروز انتخابات شود.

«بیلد»، روزنامه آلمانی با طرح این پرسش که «آیا جهان، در مورد مهار کرونا، اهمال کرده است؟» نوشته است: تحلیل گران سیاسی آلمان می گویند، اینچنین است. همه گیری ویروس کرونا نشان داد اروپا، تا چه حد در مقابله با کرونا ، ضعیف است.

«لوفیگارو»، روزنامه فرانسوی امروز در مقاله ای آورده است: کرونا، مهبانگ سلامت زمینیان است؛ انفجار بزرگ ویروس ناشناخته‌ای که در قرن بیست و یکم، همچون افسانه‌ای، جهان را زیر سیطره خود درآورده است.

«له رپوبلیکا»، روزنامه ایتالیایی اعلام کرده است: بدن کودکان ۴ تا ۱۵ سال در برابر ویروس کرونا، کمتر از دیگران آسیب پذیر است.

موسسه دارویی «فایزر» می‌گوید تا نیمه ماه آینده، واکسن کرونا بدون نیاز به تایید مقامات آماده ارائه به بازار جهانی است. به نظر می‌رسد که «فایزر» به وعده‌ای ترامپ که گفته بود واکسن، پیش از انتخابات خواهد آمد، بی‌توجه است. «فایزر» یکی از چهار موسسه‌ای است که آخرین مرحله آزمایش واکسن کرونا را می‌گذراند. دو موسیچسه دیگر «آسترازنه کا» و «جانسون اند»هستند که «جانسون» وعده پایان سال میلادی را داده است.

۴۴ هزار داوطلب، تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. پژوهشگران در انتظار اثرهای آن هستند. در صورتی که عوارضی وجود نداشت، واکسن به بازار می‌آید.

«یو اس ای تودی» امروز در مقاله ای آورده است: ما سیاست‌ها و سنت‌ها را شکستیم و می‌گوییم جو بایدن را انتخاب و ترامپ را رد کنید. امیدواریم این آخرین سنت‌شکنی ما باشد. این انتخابات عادی نیست. برای همین، ما از یک نامزد انتخاباتی و آن هم دموکرات پشتیبانی می‌کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما