کدخبر: ۳۶۸۷۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درخواست قانونگذاران آمریکایی از ترامپ برای بایکوت عربستان

اقتصاد نیوز : قانونگذاران آمریکایی از دولت این کشور درخواست کردند تا نشست گروه ۲۰ به میزبانی عربستان در ریاض را بایکوت کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ۴۵ قانونگذاران آمریکایی از دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا نشست گروه بیست (G۲۰) به میزبانی عربستان را بایکوت کند.

این قانونگذاران در نامه‌ای به «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا تاکید کردند در صورتی که مقام‌های سعودی نگرانی‌ها درباره حقوق بشر در عربستان را رعایت نکنند، واشنگتن باید نشست گروه ۲۰ در ریاض را بایکوت کند.

این قانونگذاران از ریاض خواستند تا فعالان زندانی را آزاد کرده، به تجاوز نظامی در یمن پایان داده و پاسخگوی قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار عربستانی در استانبول ترکیه باشد.

در این نامه تاکید شده است: اگر دولت عربستان اقدامات فوری برای بهبود سوابقش در این زمینه اتخاذ نکند ما باید از نشست گروه ۲۰ کنار بکشیم و اصلاحات در حوزه حقوق بشر به عنوان پیش شرطی برای همه تعامل‌های آتی با عربستان قرار دهیم.

«یان شاکوفسکی» و «ایلهان عمر» اعضای دموکرات مجلس نمایندگان از جمله افرادی هستند که این نامه را امضا کرده‌اند.

این در حالی است که قانونگذاران اروپایی نیز اخیرا با تصویب قطعنامه‌ای از اتحادیه اروپا خواستند تا سطح حضور در این نشست را کاهش دهد.

نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ روزهای ۲۱ و ۲۲ نوامبر بصورت مجازی و به میزبانی عربستان برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند