مردم به کدام رهبران جهان اعتماد دارند؟

کدخبر: 369091
اقتصاد نیوز : ترامپ کمتر از "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه و "شی جین پینگ" رئیس‌جمهور چین مورد اعتماد مردم جهان قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بارها کشورش را "بزرگترین کشور" جهان نامیده است اما براساس نظرسنجی و تحقیقات موسسه غیرحزبی و فراجناحی "پیو" (Pew) در 13 کشور جهان، ترامپ کار زیادی برای نمایش تصویر قدرتlند از آمریکا انجام نداده است.

بنابر گزارش بی‌بی‌سی، در بسیاری از کشورهای اروپایی درصد مردمی که تصویر مثبتی از آمریکا داشته‌اند به کمترین میزان خود در 20 سال گذشته رسیده است.

براساس نظرسنجی‌های  موسسه "پیو" تنها 41 درصد از مردم بریتانیا، 31 درصد از مردم فرانسه و 26 درصد از مردم آلمان نظر مساعدی به آمریکا نشان داده‌اند. این آمار کمترین میزان پس از سال 2003 به شمار می‌آید.

 ترامپ کمتر از "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان مورد اعتماد مردم قرار دارد

اعتماد به ترامپ در جهان

نمودار بی‌بی‌سی درصد اعتماد یا بی اعتمادی مردم به رهبران مختلف جهان را نشان می‌دهد.

در این رده بندی "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان، "امانوئل مکرون" رئیس‌جمهور فرانسه و "بوریس جانسون" نخست‌وزیر بریتانیا بیش از دیگر رهبران جهان مورد اعتماد مردم قرار داشته‌اند. "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه، "شی جین پینگ" رئیس‌جمهور چین و دونالد ترامپ در رده‌های بعدی قرار دارند. 

این نمودار درصد اعتماد یا بی‌اعتمادی مردم به رهبران جهان را نشان می‌دهد

درصد اعتماد مردم به رهبران جهان

منبع: موسسه تحقیقاتی پیو.  مطالعه جهانی تابستان سال 2020

این بررسی با پرسش از شرکت‌کنندگانی از استرالیا، بلژیک، کانادا، دانمارک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، هلند، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد و بریتانیا صورت گرفته است.

واکنش آمریکا در ساماندهی شیوع کرونا یکی از اساسی‌ترین موضوعات این نظرسنجی بوده است. تنها 15 درصد از شرکت‌کنندگان این تحقیق بین ماه‌های تیر و مرداد سال جاری عملکرد آمریکا را در مواجه با ویروس کرونا "خوب" تلقی کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما