کدخبر: ۳۶۹۲۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مرگ و میر کرونایی در تهران کاهش یافت

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران بیان کرد: میزان مرگ و میر ثبت شده کرونا نسبت به روز پنجشنبه گذشته یک و نیم درصد کاهش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایلنا، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: بالغ بر ۱۷ هزار و ۴۲۰ بازدید از صنوف در تهران در چند روز اخیر انجام شده که از این تعداد ۹ هزار و ۱۶۰ مورد تذکر گرفتند.

وی ادامه داد: بالغ بر ۴۷۰ مورد هم به تنظیم صورت جلسه منجر شده است. تا امروز بالغ بر ۳۱۰ مورد هم جرایم افرادی بوده که در خودروهای عمومی درتهران از ماسک استفاده نکرده‌اند. همچنین بازدید امروز منجر به پلمپ ۱۲۲ واحدصنفی متخلف شده است.

زالی در پاسخ به این سوال که آیا محدودیت سفر در کشور برقرار است یا خیر؟ گفت: با توجه به اینکه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا در خدمت مقام معظم رهبری بودند، قرار شد وزارت بهداشت و وزارت کشور درباره  سفرهای استانی و شهری مداخلات را اعمال کنند که طبیعتا باید این محدودیت‌ها برای تمام تعطیلات تجمیعی اعمال شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: در تهران طی ۲۴ ساعت اخیر مجموعه افراد بستری دربخش‌هایی مختص کرونایی بالغ بر ۶ هزار و ۵۰ بیمار است. از این آمار بالغ بر هزار و ۸۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند.

زالی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آمار بیماران جدید ۸۴۰ نفر بوده است که از این تعداد ۱۷۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند. تعداد افرادی که صرفا سرپایی درمان شده‌اند، ۵ هزار و ۲۰۰ مورد بوده است. تقریبا شرایط ما به نسبت روز پنجشنبه تفاوتی چندانی داشته، اما میزان مرگ و میر ثبت شده نسبت به پنجشنبه یک و نیم درصد کاهش داشته است.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند