کدخبر: ۳۶۹۲۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک دلیل ساده برای رأی به بایدن

عصبانیت عجیب ترامپ از یک سوال ساده +فیلم

اقتصادنیوز؛ باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا طی سفر به ایالت تعیین‌کننده فلوریدا در سخنرانی خود ضمن بازگویی ماجرای عصبانیت ترامپ بخاطر یک سوال ساده درباره برنامه‌هایش، گفت: مردم شهر میامی! اگر رییس جمهوری برای این پرسش که در دور دوم چه خواهی کرد پاسخی ندارد، پس وظیفه ماست که اجازه ندهیم او دور دومی داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنرانی با انتقاد از رئیس جمهور کنونی آمریکا گفت که وی واقعیت اتفاقی که برای کشور در حال روی دادن است را نمی‌داند.

اوباما که در تجمع انتخاباتی در ایالت فلوریدا و در حمایت از «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها صحبت می‌کرد، گفت: «وی (ترامپ) برنامه‌ای ندارد. وی حتی واقعیت چیزی که در سراسر کشور درباره همه گیری ویروس کرونا در حال اتفاق افتادن است را نمی‌داند.»

وی گفت: از ترامپ پرسیدند برنامه شما برای دور دوم ریاست جمهوری چیست؟ ترامپ از چنین پرسش ابتدایی عصبانی شد  و مصاحبه را ترک کرد. مردم شهر میامی!  اگر رییس جمهوری برای این پرسش که در دور دوم چه خواهی کرد پاسخی ندارد، پس وظیفه ماست که اجازه ندهیم او دور دومی داشته باشد.

اوباما در ادامه با بیان اینکه دونالد ترامپ با ریاست جمهوری همانند یک نمایش برای جلب توجه به خود رفتار می‌کند، هشدار داد: «چیزی که ما طی این ۱۰ روز آینده انجام خواهیم داد برای دهه‌های آینده مهم خواهد بود.»

گفتنی است اوباما بامداد روز پنجشنبه (به وقت تهران) در سخنرانی در شهر «فیلادلفیا» در ایالت پنسیلوانیا صحبت کرد و گفت: «ترامپ به هرکسی که از وی حمایت نکند توهین کرده یا آنکه وی را به زندان تهدید می‌کند. این رفتار عادی یک رئیس جمهور نیست.»

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: «دروغ و اتهام زنی بخشی از مدیریت ترامپ و معاونانش شده و باید با مشارکت گسترده در انتخاباتی آتی هیچ گونه جای تردیدی باقی نماند.»

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند