کدخبر: ۳۶۹۳۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احتمال ارائه طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به بیش از ۱۰ میلیون نفر

اقتصاد نیوز : رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با اشاره به ورود جدی دولت به مباحث اقتصادی در نشست قالیباف با وزرا، از احتمال ارائه طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به بیش از ۱۰ میلیون نفر خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین:  محمدصالح جوکار در نشست راهبردی سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه مسئولان نباید در شرایط فعلی به بهانه کرونا خدمت به مردم را تعطیل کنند اظهار داشت: زمانی که ما مسئولیتی را برعهده می گیریم،  باید در انجام وظیفه جدی باشیم نه اینکه به بهانه ویروس کرونا و بیماری کار را تعطیل کنیم.
نماینده مردم یزد و اشکذردر مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز مجلس به صورت ویژه به بحث اقتصاد و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ورود کرده و جلسات مختلفی در این زمینه برگزار کرده است.
وی از جمله این جلسات را نشست های قالیباف با وزرا و مسئولان ارشد کشور دانست و تصریح کرد: منهای رئیس جمهور این جلسات با حضور تمام مسئولان در حال برگزاری است و نتایج بسیار خوبی هم به دست آمده است. 
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که در جامعه پیش آمده شاید تنها چهار دهک جامعه با مشکل مواجه نباشند زندگی راحتی دارند ولی شش دهک دیگر به سختی گذران زندگی می کنند.
جوکار افزود در ارتباط با شناسایی دهک های پایین برخی افراد بیان می کنند که شناسایی بر عهده وزارت کار قرار گیرد در حالی که واقعا وزارت کار هیچ بانک اطلاعاتی قابل استنادی در این رابطه ندارد.
نماینده مردم یزد، اکشذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه یارانه بسیاری از افرادی که واقعا نیاز دارند به دلایل واهی و پوچ حذف کردند  در حالی که آن فرد شاید برای گذران زندگی خود مجبور به فروش یکی از ملزومات زندگی خود شده و دولت به کار کردن حساب وی استناد می کند؛ موضوعی که اصلا قالب قبول نیست.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس به صورت جدی به مباحث اقتصادی ورود کرده و منهای آقای رئیس جمهور با دیگر افراد دولت به صورت جدی در حال کار است.
رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی طرحی در حال ارائه است که به پنج دهک پایین جامعه یک قطعه زمین داده شود اختیار تصمیم گیری در ارتباط با این زمین هم به وی داده شود تا بتوانند به وسیله آن مشکلاتشان را برطرف کنند.
جوکار خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح بیش از ۱۰ میلیون قطعه زمین باید به مردم واگذار شود و قطعا اگر این طرح تصویب و اجرا شود، بخش قابل توجهی از مشکلات مردم برطرف شده و در کنار آن رونق خوبی در صنعت ساختمان کشور به وجود می آید.

 

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند